Samsung, Galaxy S5 ve Sonraki Akıllı Telefonlar için Yeni Bir Arayüz Geliştiriyor! [Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı]

blank

Samsung kullanıcılar arasında sürekli eleştirilen TouchWiz kullanıcı arayüzünde radikal değişimlere gidebilir. Daha önceki yıllarda Galaxy S serisi tanıtımlarıyla arayüzde ufaklı çaplı geliştirmeler sunan Güney Koreli üretici Galaxy S5‘te ise TouchWiz’de köklü değişikliklere yer verebilir. Aslında Samsung be değişimin ilk izlenimlerini CES 2014’te görücüye çıkardığı dört tabet modeliyle vermişti. Söz konusu tabletlerde farklı bir ana ekran bizleri karşılamıştı. Bildirimler ekranın bize göre sol bölümüne kaydırılmış ve sağ tarafta ise Windows Phone‘un Metro kullanıcı deneyimi bizleri karşılıyor.

Mobil dünyasının bir numaralı bilgi kaynağı olarak gösterilen Evleaks, Twitter hesabından Samsung’un bir sonraki akıllı telefonlar için tasarladığı yeni nesil TouchWiz kullanıcı arayüzünü temsil ettiği iddia edilen bazı görseller yayınladı. Görsellerin sahte olup olmadığı bilinmiyor, ancak geliştirme aşamasında olan bazı taslaklar olarak değerlendiriliyor.

Paylaşılan görüntülerden ilki muhtemelen kilit ekran olsa gerek. Diğer iki görsel ise ana ekran. Uygulama ikonlarında radikal bir değişim ilk bakışta göze çarpıyor. İkonlar arasında daha önce karşılaşmadığımız Magazine ile Samsung’un yeni bir uygulama hazırlığı içerisinde olduğunu anlıyoruz.  Galaxy Tab Pro serisinde karşımıza çıkan arayüzü anımsatan görsellerde Samsung muhtemelen Galaxy Note 3 ile başlattığı Dergim uygulamasını ana ekrana taşıyabilir.

samsung-UI-4

TouchWiz’in ağır çalışma yapısı, aşırı RAM tüketimi ve kronikleşen rehbere geç girmesi gibi sorunları hala mevcut. HTC, Sense 5 ile arayüz deneyimi birkaç seviye ileri taşıdı ve öncelikle aşırı RAM tüketimine son vererek, şu an  Android tarafında en hızlı çalışan arayüz deneyimini kullanıcılara sunuyor.

Samsung cephesinde bu yönde çalışmaların başlamış olması umut verici ve dileriz Galaxy S5 ile birlikte daha modern bir arayüz bizleri karşılar.

kaynak: androidauthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!