Samsung Galaxy S5’in Kamera Sorunları ile ilgili Konuştu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung Galaxy S5’i şirketin ivmesini arttıracak bir ürün olarak bizlere lanse etti. Samsung rakiplerinden daha evvel piyasaya sunduğu telefonu ile müşterilerini memnun etse de erkan çıkmanın bazı sorunlarını yaşamıyor değil. Galaxy S5’te ilk kez kullanılan (Samsung tarafında) parmak okuma sensörlerinde bazı eksiklikler ortaya çıkmış ve küçük bir güncelleme ile bu problem giderilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Amerika’da faaliyet gösteren Verizon GSM Operatörü için yapılan bazı Galaxy S5’lerin kameralarında bir problem oluştuğu ile ilgili bazı haberler yapılmıştı. Bu haberlere istinaden Samsung sessizliğini korusada bu hataların dünyanın çeşitli yerlerinden gelmesiyle birlikte bu konuda firma yetkilileri bir açıklama yapmak durumunda kaldılar.

galaxy-s5-units-affected-warning-camera-failed-errors-get-free-replacements

Erken üretime geçen bazı Galaxy S5’lerde bu tarz sorunlar yaşanabildiğini ve bu sorunlarla karşılaşanların öncelikle telefonlarına “hard reset” atmaları gerektiğini; sorun düzelmezse servislere telefonlarını ulaştırmaları gerektiğini bildirdiler. Bu sorunun öncelikle yazılımsal olduğunu bu açıklamadan anlamaktayız. Bu sorunun giderilmesi için Samsung’un bir güncelleme çıkartacağını ise kestirmek pek zor olmasa gerek. Sizde böylşe sorunlarla karşılaşıyorsanız telefonunuza CWM menüden hard reset atmanızı öneriyoruz.

Sizlerle paylaşmak istediğim ve birebir şahit olduğum içler acısı bir durum var. Bu durumu size şu cümleyle açıklamak isterim. Galaxy S5’in içinde Snapdragon 800 MSM8974AC versiyonu var zannedip içinden Exynos’lu işlemci çıkmasına şaşıran “ufo görmüş çılgın köylülerin” durumunu sizlere başka bir yazımda tarif etmeye çalışacağım.

Kaynak: phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir