Bu Görüntüler Samsung Galaxy S5’e mi Ait?

Andronova

Samsung, Galaxy serisi amiral gemisi tanıtımlarını her yıl Unpacked adı altında düzenlediği etkinlik ile tanıtmakta. Samsung bu yıl düzenleyeceği Unpacked etkinliğinin 5.’sini 24 Şubatta Dünya Mobil Kongresi öncesi yapacağını duyurmuştu. Galaxy S5’in tanıtılmasına saatler kalmışken Samsung Unpacked 5 ve Galaxy S5’e itafen bir reklam videosu yayınladı.

Bu videoda Galaxy S5 ile ilgili önemli detaylara yer verilirken; sanki videonun bir noktasında Galaxy S5’in görünmesini de sağlanmış gibi bir enstante var.Dilerseniz önce videoyu izleyelim detayları daha sonra gözden geçiririz.

y42eQJmGbxk#t=14″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Gördüğünüz gibi video fotoğrafların ardı ardına yayınlanması ile çekilmiş görüntü demetlerinden oluşmakta. Peki bu görüntülerde gizli hangi kareler var? GElin birlikte inceleyelim ve bu incelemelere sizde yorumlarınız ile katkıda bulunun.

İlk görüntümüz “WET” adı altında bizlere sunulan bir fotoğraf. Sony’nin önderliğini yaptığı suya ve toza dayanıklı telefonlar segmentine Samsung’ta Galaxy S4 Active modeli ile katılmış ama beklediğini bulamamıştı. Galaxy S5’in de suya dayanıklı bir yapıda olması bu fotoğrafla birlikte artık sürpriz olmayacaktır diye düşünüyorum. Bakalım nihai ürün nasıl olacak?

Wet

İkinci fotoğrafta ise “FOCUS” başlığı kullanılmış. Akıllı telefonların kameraları enstante hızı açısından oldukça yavaşlar. Bu konuda Lumia 1020 ve Galaxy S4 Zoom tek kelimeyle mükemmel bir sonuç verdiğini söyleyebilirim. Şu anda GAlaxy S4 Zoom ie Nokia Lumia 1020’nn kamera testlerini gerçekleştiriyorum ve önümüzdeki hafta içinde karşılaştırmalı testleri sizlerle paylaşıyor olacağım. Gözle görülemeyecek kadar hızla dönen bir oyuncağın pervanesini duran bir şekilde çekebilen bu 2 telefona “FOCUS” başlığından anlayabildiğimiz kadarıyla artık Galaxy S5’te katılacak. Önümüzdeki hafta paylaşacağım fotoğraflı testlerde bunları açıkça görüp kendiniz değerlendirebileceksiniz.

Focus

Dikkatimi çeken ve 1.fotoğrafı destekleyen bu fotoğrafta Samsung tarafından “OUTDOOR” adı altında bizlere sunulmuş bir resim. Burada size sormak istediğim bir soru var. Galaxy S5’in 2 farklı model ile gelmesinden bahsedilirken abu resimde görmüş olduğunuz telefon modellerinin Samsung’un hangi telefonu olduğunu lütfen söyler misiniz? Komplo Teorisi yaratmak değil amacım ama uzun zamandır telefon sektöründeyim ve kullanmadığım Galaxy markalı telefon kalmamışken ben bu 2 telefonu (özellikle sağdaki mavi renkli bir modele benzetemedim. Yoksa bunlar Galaxy S5’in ilk fotoğrafları mı? Sizin yorumlarınızı gerçekten çok ama çok merak ediyorum.

Outdoor

4.resimde Samsung “SPEED” başlığını kullanmış. Galaxy S5’in Exynos 6 64 bit bir işlemci ile gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu işlemcinin saf işlemci performansının şu anda en hızlıyı vereceğine değinen Sasmung’un 2K ekran ile gelmesi beklenen telefonda nasıl oyun oynatacağı ise sektörün en çok merak ettiği konu. Şu andaki mobil GPU’ların hiçbirinin 2K ekranı besleyemecek olmasından dolyı bu düşüncelerde olan bizi Samsung’un 1080p ekran ile şaşırtmasını bekliyoruz.

Speed

Son fotoğrafta ise, bu pek fotoğraf değil sanki bir “Super Slow Motion” görüntü çekimi gibi bir enstante ve Samsung bunun için “ALİVE” etiketini kullanıyor. iPhone 5S ile birlikte başlayan Super Slow Motion  (Slo-Mo) video kaydı  720p çözünürlükte saniyede 120 kare çekilmesiyle sağlanıyordu. Sasmung’un bu kare/saniye hızını en az 2 kat arttırması ve mükemmel Super Slow Motion çekimler yapılmasına olana sağlaması bekleniyor. Videoya da dikkat ederseniz bu tarz bir özelliğin gelebileceğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Alive

Değerli okuyucularımızın yorumlarını çok merak ediyorum. Özellikle telefonların hangi model olabileceği konusunda ki fikirlerinizi bekliyorum. Peki Galaxy S5’ten sizin beklentileriniz neler?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir