Samsung Galaxy S5’te Yer Alacak Ekran, İşlemci ve Kamera Detayları Şekilleniyor!

blank

Galaxy S4 altı aylık bir sürede 40 milyon satış rakamına ulaşmasına rağmen Samsung’un elde edilen satışlardan memnun olmadığı ve bu gerekçe ile Galaxy S5 lansmanını öne çekebileceği tartışılırken, telefonda yer alacak teknik özelliklere ilişkin bilgiler de gelmeye devam ediyor.

teknik destek

Endüstri dünyasının saygın kuruluşlarından Digitimes‘ın okuyucularına duyurduğu haberde Galaxy S5’in kamera, işlemci ve ekran detayları üzerinde duruluyor. Apple’ın A7 işlemcisiyle beraber iPhone 5S’te 64-bit desteğine yer vermesiyle beraber gözler Samsung’a çevrilmiş ve Güney Koreli üretici kısa süre içerisinde yaptığı açıklamayla gelecek nesil telefonlarında 64-bit desteğine yer vereceğini belirtmişti. Söz konusu işlemci henüz şekillenmiş değil ancak bu defa bazı noktalarda 8 çekirdeğin birlikte çalıştırılacağı da konuşuluyor.

Bir diğer detay kamera noktasında karşımıza çıkıyor. 2013 yılında üst seviye telefonlar 13MP çözünürlük standart halini aldı ve piksel artırımı pazarlama açısında üreticilerin elinde önemli bir koz. Galaxy S4’te 13MP kameraya yer veren Samsung’un Galaxy S5’te 16MP’lik bir sensör kullanacağı neredeyse kesinlik kazanan bir detay. Galaxy S5’te yer alması beklenen ISOCELL teknolojisine sahip sensör, özellikle karanlık ve düşük ışıklı ortamlarda iyi bir performans vaat ediyor.

Ekran konusunda ise 2014’te WQHD (2.560 x 1.440p) standardına geçilecek. Digitimes kaynaklarına göre söz konusu ekranın üretimini Samsung Display ve Japan Display üstlenecek. Telefon ekran boyutunun ise 5 ya da 5.2-inç seviyesinde olması bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!