Samsung, Galaxy S5’te Yer Verdiği Çocuk Modu’na Özel Uygulama Mağazası Oluşturuyor [video]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung’un gündemden düşmeyen yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S5’te Çocuk Modu özelliğinin yer alacağı geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı. Bu özellik eminiz ki birçoğunuzun hoşuna gidecek ve Galaxy S5 sahipleri cihazlarını gönül rahatlığıyla çocuklarına verebilecek.

Benzer bir özellik Windows Phone 8 platformunda Kid’s Corner özelliğiyle zaten mevcut. Ebeveynler uygulamanın basit bir kurulumundan sonra Windows Phone ile çalışan cihazı resimlerin silinmesi, yanlış arama yanlış bir mesaj/mail ya da onaylanmayan bir uygulama satın alım işlemi derdine düşmeden  çocuklara verebilir.  Kurulum sonrası çocuklara özel bir ana ekran oluşuyor ve sadece çocuklar için uygun olan uygulama, oyun ve diğer içeriklere erişim sağlanıyor.

Dünyanın her noktasında akıllı telefon ya da tabletler çocukların da ilgisini fazlasıyla çekiyor. Birer dadı görevi gören bu akıllı telefonların aşırı  ya da yanlış kullanımı elbette önerilmiyor, ancak akıllı telefonumdaki faydalı oyun ve uygulamalardan çocuğunuzun da faydalanmasını istiyorsanız ve bu esnada size özel içeriklerin de silinmemesi ya da yanlış bir işlem yapılmasını istemiyorsanız, Galaxy S5 bu konuda isteklerinize cevap verecek bir telefon olacaktır.

Galaxy S5’te yer alan Çocuk Modu özelliğinin ekran görüntüleri ve nasıl kullanılacağını gösteren video yayınlandı. Çocuklara özel bir kamera modu, resim çizme, ses kaydetme ve yine özel bir uygulama mağazasını yer aldığı Çocuk Modun’da oluşturulacak güvenlik koduyla çocuğunuzun erişmesini istemediğiniz (ücretli uygulama satın alma vs.) bölümleri engelleyebiliyorsunuz.

Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; Samsung sırf bu özellikten dolayı Galaxy S5 satışlarına ciddi bir katkı sunacaktır. Çocuk Modu’nun ilerleyen günlerde Samsung’un reklam sürecine dahil olmasını bekliyoruz.

1DMnbWAlNAM” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Screenshot_2014-02-16-13-38-46

kaynak: sammobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir