Samsung Galaxy S6 Edge’nin Batarya Ömrü Göz Kamaştırıyor!

blank

Samsung’un yeni akıllı telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, getirdiği yeni donanımsal özellikleriyle rakiplerinin karşısında sağlam duracağa benziyor. Gerek işlemcisi, gerekse bellek teknolojisi olsun bir çok açıdan farklılık yaratan yeni Galaxy S6 serisi, yapılan batarya ömrü testlerinde çok iyi sonuçlar gösterdi.

teknik destek

5.1 inç 1440×2560 piksel 576ppi hassasiyete sahip ekranı ve sadece 2600mAh bataryaya sahip Galaxy S6 Edge, batarya ömrü testinde oldukça iyi sonuçlar verdi. Yapılan testte 2550mAh bataryaya sahip Galaxy S6‘ya göre 33 dakikalık daha uzun kullanım farklıyla daha iyi sonuç veren Galaxy S6 Edge, uzun kullanım süresi ve hızlı şarj süresiyle dikkatleri çekiyor.

Listenin en başında Sony Xperia Z3’ün bataryasının en uzun gittiğini görebilirsiniz. Ancak şarj süresinin Galaxy S6 Edge’ye göre 3 kat daha uzun olmasını dikkate almak gerekiyor. Aşağıda yapılan batarya ömrü testini inceleyebilirsiniz. (üst tarafta batarya kullanım süresi, alt tarafta şarj dolum süresi yer almaktadır)

batarya-omru-testi

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!