Samsung Galaxy S6 Kayıp Simge Sorunu Çözüldü!

media 13072

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge kullanıcıları bir süredir hızlı ayarlar menüsünde simge kaybolması gibi bir problemle karşı karşıya kalmış durumdalar.

Andronova

Galaxy S6 kullanıcıları telefonun fonksiyonlarına hızlı geçiş sağlayan “mobil veri, hotspot ve özel mod” gibi simgelerin kaybolduğunu ve bu simgelerin yeniden bildirim paneline eklenemediğini söylüyorlar.

Sorunun nereden kaynaklandığı bilinmiyor ancak bazı Google uygulamalarının güncellenmesinden sonra oluştuğu tahmin ediliyor. Cihazı fabrika ayarlarına geri döndürerek hızlı geçiş simgeleri geri getirilebiliyor ancak bu da kalıcı bir çözüm getirmiyor. Sonrasında simgelerin yeniden kaybolabildiği belirtiliyor.

Samsung, yeni Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde yaşanan kayıp simge sorununun çözümü için resmi bir uygulama yayınlayarak kullanıcılarına sundu.

Galaxy Apps Store’da yayınlanan QuickPanel Restore isimli uygulama indirilerek sorun çözülüyor. Uygulama hızlı ayar menüsünü resetleyerek simgelerin geri gelmesini sağlıyor. İşlem bittikten sonra uygulama otomatik olarak cihazdan kaldırılıyor.

image

Cihazınızdaki Galaxy Apps Store’dan QuickPanel Restore uygulamasını aratarak indirebilirsiniz veya buradaki linkten direkt olarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın