Samsung, Galaxy S6 RAM Sorunlarını Çözen Yeni Güncelleme Yayınladı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy S6 serisinin kullanıma sunulmasıyla birlikte RAM konusunda ciddi problemler yaşanmaya başlamış ve kullanıcılar tarafından bildirilen şikayetler Samsung tarafından incelemeye alınmıştı. Samsung rapor edilen bu sorunları doğrulamış ve problemin kısa sürede çözümü için gayret göstererek yeni bir güncelleme yayınlayacaklarını açıklamıştı.

Andronova

Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde ortaya çıkan sorunda bir uygulama açılıp RAM tüketilmeye başlandıktan sonra uygulamadan çıkıldığında sistem RAM üzerinde rezerv ettiği bölümü unutuyor ve uygulamaya tekrar girildiğinde bu kez yeni bir RAM bölümü kullanmak istiyordu. Yaşanan bu durum bazı uygulamaların beklenmedik bir şekilde kapanmasına veya yavaşlamasına neden oluyordu. Sorun aynı zamanda pil ömrü üzerinde de olumsuz bir etki yaratıyordu.

Samsung beklendiği gibi hızlı davranarak Galaxy S6 ve S6 Edge için ram sorununu ortadan kaldıran ve performansı artıran yeni bir güncellemeyi yayınladı.
Sunulan güncelleme 138 MB gibi küçük bir boyutta veriliyor fakat çok önemli bir güncelleme olarak karşımıza çıkıyor.

image

OTA üzerinden G920FXXU1AODG yapım numarasıyla gelen son yazılım güncellemesi Avrupa’nın bazı bölgelerinde kullanıcılara ulaştı ve önümüzdeki günlerde ve haftalarda diğer bölgelere de hızla ulaşması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın