Samsung Galaxy S6 ve Note 5’te Esnek Ekran mı Kullanacak?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung 2010 yılında CES elektronik fuarında bizlere “Flexible” yani “Bükülebilir” ekranlarını tanıtmıştı. O  dönemde oldukça ilginç olan bu ekranlar büküldükleri noktada herhangi bir piksel ve görüntü kaymasına sebep olmamaları teknolojik açıdan büyük bir ilerlemeydi. OLED ekranların o dönem ki maliyetleri ise bu teknolojinin yaygınlaşması için en büyük engellerden biriydi. Bu gün ise Samsung ve LG bükülebilir AMOLED ekranlar ile özellikle akıllı saat dünyasına yön vermeye başladılar.

teknik destek

Flexible ekranlar ile ne yapılacağının sorgulandığı bir ortamda; Samsung bu ekranlar ile çalışan bir telefon ortaya koyarak hepimizi şaşkına uğrattı. Youm adındaki bu telefon satışa sunulmamış olsa da bu ekranların ne aşamada kullanılacakları ile ilgili önemli ipuçlarını bizlere vermekteydi. Aşağıdaki videoda Samsung’un 2010 yılınd atanıttığı esnek ekranların vide tanıtımını izleyebilirsiniz.

dY_ADCTBKVE” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

2013 Samsung Introduce The Prototype Flexible OLED Phone

Güney Kore’den gelen bilgilere göre Samsung 2015’in ilk çeyreğinde bitirmeyi düşündüğü Flexible ekran üretim tesisnde yeni telefonları Galaxy S6 ve Galaxy Note 5’te bükülebilir ekran kullanabilir. Bu ekranların teknik özellikleri ile ilgili tabii ki şıu anda teknik bir bilgi elimizde yok ama daha fazla piksel derdine düşen kullanıcılara farklı bir kullanıcı deneyimi sunmak özellikle üreticiler için rahatlatıcı olacaktır. Galaxy Round ve LG G Flex içe ve yana bükümlü ekranları ile sektörde farklılaşsalarda kullanıcılar halen bu teknolojilere soğuk bakarken yeni telefonlarda bükülebilir ekran kullanılabilecek olmasıyla ilgili sizin görüşleriniz neler?

Kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!