Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’nin Ekranında Sorun Mu Var?

Koreli yayın kuruluşu Asya Today, Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’nin ekranının kenarında dokunmatik sorunu olabileceğini söyledi.

teknik destek

MWC’de gazetecilerin yaptığı, akıllı telefonun dokunmatik erkanının dokunmaları kaydederek test etmeye yarayan TSP Grid Mode testini yaptı. Bu test sayesinde ekranın dokunmatik yüzey test yapılabiliyor. Bu uygulamaya herhangi bir Samsung telefon veya tabletten arama ekranı bölümünde *#7353# kombinasyonunu tuşlayarak erişebilirsiniz.

Yapılan testte Galaxy S6 ve S6 Edge’nin dokunmatik ekranın kaydettiği bölümlerde, ekranın kenarının dokunmaları kaydetmediği görüldü. Galaxy S6’da daha belirgin olan bu sorun, kullanıcıların satın alacağı Galaxy S6 ve S6 Edge’lerde de olup olmayacağı merak konusu.

galaxy-s6-dokunmatik-sorunu2

Bir diğer teori ise, Samsung’un dokunmatik ekran testi uygulamasının sorunlu olabileceği yönünde. Her halukarda, Samsung’un eğer böyle bir sorun varsa, bu şekilde yeni amiral gemilerini kullanıcılara göndermeyeceği düşünülüyor.

Aşağıdaki videoda yapılan testi canlı olarak izleyebilirsiniz.

gVP8buJ_rbQ” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir