Samsung Galaxy S6’da Kullanılacak Exynos 7420 İşlemcisi Kriter Testinde Ortaya Çıktı!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Samsung’un ısınma problemi sebebiyle Galaxy S6’da kullanmaktan vazgeçtiği Snapdragon 810’un yerine kendi işlemcisi Exynos 7’nin kullanılacağı haberleri, LG’nin Snapdrago 810’larda ısınma problemi yok cevabı ve son olarak Qualcomm’un Samsung’a özel olarak modifiye edilmiş Snapdragon 810 göndereceğine yönelik haberlerinin yer aldığı işlemci polemiği devam ederken, Geekbench sitesinin yayınladığı kriter testi sonucunda Exynos 7420 göründü.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6’da kullanılacağı muhtemel Exynos 7420’nin aldığı skor ise, tek çekirdekte (single-core) 1520 ve çok çekirdekte (multi-core) 5478 puana ulaşarak, Galaxy S6’nın prototipine ait olduğu tahminlerini güçlendiriyor.

Sonuçtaki 1.5GHz hızı dikkatinizi çekmiştir. Bu büyük ihtimalle daha yavaş Cortex A-53 kullanılması sonucu böyle. big.LITTLE yongası Cortex A-57’ye göre daha az ihtiyaç duyan işlemler için son çekirdeği daha yavaş kullanıyor.

galaxy-s6-test

Bir diğer ilginç nokta ise, daha önceki söylentilerde 4GB kullanacağı belirtilse de, test sonucuna göre, Samsung Galaxy S6’nın prototipinin 3GB RAM’e sahip olması. Tabi bu Galaxy S6’nın son halinde 4GB RAM kullanmayacağı anlamına gelmiyor.

Son söylentiler doğrultusunda, Galaxy S6’nın hem Exynos 7420 hem de Snapdragon 810 işlemcili versiyonunun üretileceği kesin gibi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak