Samsung Galaxy S6’yı Exynos ile Sunacak ve Snapdragon 810’u Hiç Kullanmayacak!

Exynos işlemcili Galaxy S6’yı beğenir misiniz? Şimdi size ilginç bir haberimiz var. Blommberg’in söylediğine göre Samsung, Qualcomm’un Snapdragon 810 işlemcisini yeni amiarl gemisi Galaxy S6’da hiç kullanmayacak, onun yerine kendi işlemcisi Exynos 7’yi kullanacak.

Andronova

Bloomberh’in söylediğine göre Samsung, Qualcomm’un Snapdragon 810 işlemcisinin aşırı ısınma probleminden artık yorulmuş ve bu sebeple Galaxy S6 için Exynos’u kullanmayı nihai olarak karar kılmış. Bu konuda Samsung’a hak verilebilir, zaten firmanın 15 milyar dolarlık yatırımla Seul’da kurduğu Exynos işlemcilerin üretileceği fabrikası da bulunuyorken bu mantıklı bir hamle olmuş.

Şimdi durum bu iki işlemcinin Snapdragon 810 ve Exynos 7 Octa’nın farklılıklarını sunmaya geliyor ve Galaxy S6’nın sonuç olarak daha iyi performans vermesi beklenecektir. Şu kesin ki Samsung, kendi Exynos işlemcisini Galaxy S6 için modifiye edecektir ve büyük ihtimalle 14nm teknolojiyi kullanacaktır. Malum Qualcomm’un 810 işlemcisi 20nm kullanıyor ve bu yıl 14nm’ye geçiş yapacak. Düşük nanometre, düşük enerji ihtiyacı ve daha etkili saat hızı demek olduğu için Samsung’un Galaxy S6 için planladığı bu adımın ne kadar mantıklı olduğu daha iyi anlaşılıyor.

Bakalım Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S6’da performans açısından kullanıcıların beklentilerini tatmin edebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.