Samsung, Galaxy S7 İçin Farklı CPU Çekirdekli Exynos İşlemcisini Test Ediyor!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge‘nin satışlarına başlanmasının ardından henüz daha bir ay bile geçmemişken, 2016 yılında tanıtılması planlanan yeni Samsung Galaxy S7‘ye ait önemli bilgiler gelmeye başladı bile.

Teknoloji destek

Samsung, bu yıl ki amiral gemilerinde önemli değişiklikler yaptı. Cihazın metal gövdesinin haricinde, işlemci olarak Qualcomm’un Snapdragon 810 yongası yerine kendi Exynos 7 yongasını kullanmayı tercih etmişti. Bu değişikliğin en büyük sebebinin Snapdragon 810‘un aşırı ısınma sorunu olduğu artık kesinleşti.

Ancak Samsung, bu değişimi fırsat bilip, mobil cihazlar için işlemci alanında da pazar lideri olmanın planlarını yapmaya başladı. Bunun için sadece yonganın geliştirilmesi yetmiyordu ve bu sebeple Güney Koreli firma, yeni amiral gemisi Galaxy S7 için özelleştirilmiş, farklı CPU çekirdekli Exynos işlemcisinin testlerini yapmaya başladı bile.

Mevcuttaki ARM çekirdek mimarisiyle geliştirilen işlemcilere alternatif olarak kod adı Mongoose olan yeni bir çekirdek mimarisi gündeme geldi. Söylentiler bu yeni çekirdek mimarisinin, mevcut alternatiflerine göre %45 daha iyi performans verdiğini söylüyor ki, eğer bu doğruysa Samsung, mobil işlemci pazarının lideri olmak için büyük bir adım atmış olacak.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir