Samsung, Galaxy S7’nin İşlemcisi İçin Yine Qualcomm’la Anlaştı

media 12618

Akıllı telefon pazarının Dünya genelinde yaptığı en büyük satış oranıyla lideri konumunda olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz dönem sunduğu amiral gemileri Galaxy S6, Galaxy S6 Edge ve Galaxy Note 5 gibi modellerle beğenileri kazanırken, şimdi tüm dikkatini önümüzdeki sene çıkacak olan yeni amiral gemisi Galaxy S7 modeline vermiş durumda.

teknik destek

Cihazların görünümü kadar, donanımsal güce de önem veren Samsung, yeni Galaxy S7 modelinde işlemci olarak henüz neyi kullanacağına karar verememiş, ancak okların çoğu Snapdragon 820 çipsetini gösteriyordu. Bu konuda “Samsung, Snapdragon 820 İşlemcili Yeni Galaxy S7’yi Test Ediyor” başlıklı haberimi ilginizi çekebilir.

snapdragon-820Galaxy S7‘de Samsung kendi çipseti Exynos 8890‘mı yoksa Snapdragon 820 mi kullanılacak derken, Samsung bugün aldığımız haber doğrultusunda, Galaxy S7‘nin çipseti için Qualcomm ile anlaştı.

Bu da demek oluyor ki, Galaxy S7‘de Snapdragon 820 çipseti kesin olarak yer alacak. Ancak Smasung’un Exynos çipsetli farklı bir versiyon sunup sunmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın