Samsung Galaxy Tab A batarya değişimi

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Samsung Galaxy Tab A SM-T550, Tab E ve Tab S batarya nasıl değiştirilir bir resim örneği ile sizlere göstermek istedik. Esasında pil değiştirme çok basit ama dikkat gerektiren bir işlem.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Samsung Galaxy Tab A, Tab S ve Tab E pil değişimi nasıl yapılır kısa bir açıklamamız olacak. Bu modellerde sıkıntılı olan orjinal batarya ve şarj cihazının kullanılmaması. Örnek şarj cihazı yan sanayi veya düşüm amper değerinde ise şarj süresi çok geç olabiliyor. Bazıları akşamdan şarja takıp sabaha kadar dolmadığını söylüyor.

Yan sanayi şarj cihazları bataryayı bozabiliyor veya pil ömrünü erkenden bitirebiliyor. Yan sanayi veya farklı markada piller yerine çıkma pil alabilirsiniz önerileri bize göre doğru değil. Orjinal olmayan bir şarj aleti kullanmak cihaza ve pil’ e zarar verebiliyor ama pil’ in farklı markalarda olması pek cihazda bir donanımsal arıza oluşturduğunu görmedik. Çok çok pil ömrü kısa oluyor.

Çıkma batarya almadan önce dikkat

Çoğu aldıktan kısa süre sonra erkendan şarjın bittiğini söyler. Bazılarında ise aldığı gün sorun yaşadığı görülmekte. Şarj seviyesi bir anda aşağıya inebiliyor. Bundan dolayı ya orjinal batarya alın ya da farklı bir markanın kaliteli bir ürünü işinizi görebilir.

Genelde Samsung dışında bir markanın pilleri 50 TL’ den başlar. Daha eski tabletler için daha uygun fiyatlar söz konusu. Birde bazı sitelerde orjinal olarak yazılan 50 – 70 TL’ den satışa çıkan bataryalarla karşılaşıyoruz. Ama genellikle orjinal olmadığı daha sonra ortaya çıkıyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Galaxy Tab A batarya değişikliği

Öncelikle yapacağınız işlemlerde dikkat ve sabır çok önemli. Yanlış ve fevri hareketler ekrana veya ana karta zarar vermenize neden olabilir.

Öncelikle kasayı açmanız için bir aparata ihtiyacınız var. Bizim önerimiz plastik olanlardan kullanın. www.andronova.net

 • Kasanın en kolay açılabilecek bölgesini tespit edin.
 • Tırnakların olduğu kenarlarından birini seçin.
 • Tornavida girebilecek şekilde bir kısım açıldı ise ilgili plastik ile yavaş yavaş diğer bölgeye doğru kaydırın.
 • Bir yerde sıkıştı ve gitmiyorsa o zaman kasanın diğer bölümünde birez önce yaptığımız gibi tırnak bölgesinden giriniz.
 • Aynı şekilde yana doğru veya üst kısıma doğru kaydırın.
 • Zorlandığınız durumlarda bölgeyi değiştirerek devam edin. Parça parça boşluk oluşturacak şekilde devam edebilirsiniz.
 • Açıldı ise bataryayı sökmek için vidaları sökünüz.
 • Pil bağlantısını yani filmi çıkarırken dikkat ediniz.

Samsung Galaxy Tab A batarya değişimi

Samsung tablet bataryası değişimde dikkat edilecekler

 1. Tabletin kapalı olmasına dikkat edin.
 2. Kasayı fazla zorlamayınız. Kenarları yoklayarak açmaya çalışınız. Bununla ilgili videoları izlemeyi ihmal etmeyiniz.
 3. Pil çıkarılacağı zaman farklı bir yere dokunmamaya dikkat edin.
 4. Pil vidalarını ve kasayı kapatmadan önce test edin. Açılıyor mu ve şarj oluyor mu?
 5. Şarjda orjinal Samsung cihazı kullanın ve amperi doğru olmasına dikkat edin.
 6. Doğru alet kullanılmadığında şarj süresinin uzun süreceğini bilin.
 7. Sıfır batarya alındığında ilk şarjın önem arz ettiğini bilmenizi isteriz. Öneri kapalı ve 8 ile 12 saat kadar şarjda kalması. Tabi bu şarj aletine göre değişir.


Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 17:23

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak