Samsung Galaxy Tab yavaş şarj geç doluyor

media 3349

Samsung Galaxy Tab tablet şarj olmuyor ya da çok geç oluyor. Alınan uyarı "Şarj cihazının düzgün şekilde bağlandığından emin olun. Cihazla birlikte gelen şarj cihazını kullanın"

teknik destek

Samsung yavaş şarj nedir ne demek? Galaxy Tab A, Galaxy Tab E ve Galaxy Tab S şarj çok geç doluyor ya da şarj dolmuyor sorunu ile bir kaç kez karşılaştık. Bu tabletlerde şarj sorununun temel nedeni ya orjinal şarj cihazı kullanılmadığından ya da Amber güçü yetersiz kalıyor.

Samsung’ un tabletleri, standart tabletlerin üstünde olduğunu belirtebiliriz. Ekran kalitesi ve güçlü donanımların yer aldığı bu tabletler her hangi bir şarj aleti ile şarj olmuyor. Yanlış hatırlamıyorsam 2A ve 5V değerlerine sahip. 

Galaxy Tab şarj yavaş şarj ve şarj olmuyor nedenleri

  1. Orjinal şarj cihazıyla şarj edilmiyor.
  2. Şarj cihazı orjinal ama Amber değeri yetersiz kalıyor.
  3. Aynı değerde her şarj cihazı aynı performansı sunmuyor.
  4. Şarj cihazı, şarj ettiği görülüyor ama ufak parça arızası nedeniyle düzgün şarj etmiyor. İçerisinde bazu parçalar aşırı yıpranmış olabilir.
  5. Hiç şarj etmiyor ise USB yuvasında sorun olabilir.
  6. Tablette yazılım tarafında sorun var.

Bu sorun birde yazılım tarafında aksaklıklara neden olabiliyor. Alınan hatalardan biri “Düşük pil yazılım güncellemesi düşük pil nedeniyle durduruldu. Güncellemeyi devam ettirmek için pilinizi en az %20 seviyesine kadar şarj edin” oluyor.

Samsung tablette yavaş şarj sorunu

Bizde tabletin orjinal şarj cihazının olmamasından dolayı bu sorunla karşılaştık. Şarj aleti arızalanınca size önerimiz tamir ettiriniz. Yan sanayi veya farklı marka şarj cihazlarından ciddi bir performans yakalayamayacaksınız.

Samsung Galaxy Tab yavaş şarj geç doluyor

Samsung Galaxy Tab şarj olmuyor çözümü

Bilgisayar USB aracılığı ile şarj yapmamıza rağmen dolması yine çok uzun sürdü. Başka bir tabletin şarj cihazında ve Samsung cep telefonu şarj cihazında denedik çok ama çok uzun sürdü. Akşamdan şarja taktık sabaha kadar dolması. Bazen %30, %50, %70 veya %90 seviyeleriyle karşılaştık.

Öncelikle kendi orjinal şarj cihazı olduğundan emin olunuz. Değilse satın alabiliyorsanız orjinal olanı alınız.

Yazılım tarafında hata varsa hard resetlemeyi veya fabrika ayarına çevirmeyi düşünün. Sıfırdan yazılım atılması iş görebilir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın