Samsung Gear Fit, MWC En İyi Mobil Cihaz Ödülünü Aldı

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Samsung Gear Fit, MWC En İyi Mobil Cihaz Ödülünü Aldı

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

MWC 2014 etkinliği geride kaldı. Akıllı telefon tarafında Galaxy S5 ve Xperia Z2 en dikkat çeken cihazlar olmasına rağmen özellikle takılabilir aksesuarlar konferansa damga vurdu desek yeridir. Samsung MWC 2014 etkinliğinde, geçtiğimiz yıl başlattığı Galaxy Gear akıllı saatin iki farklı devam modelini kullanıcılarla buluşturdu. Güney Koreli üretici ayrıca fitness takibi ile akıllı saat işlevlerini bir arada sunan Gear Fit adlı bileklik modelini de duyurdu.

Tizen işletim sistemiyle çalışan akıllı saatler ve fitness bileklik, giyilebilir teknolojinin içinde yaşadığımız süreçte ne denli ilgi gördüğünün bir kanıtı olarak gösterilebilir. Üstelik önümüzdeki yıllarda takılabilir cihazların mobil dünyasının büyük bir bölümünü etkisi altına alması bekleniyor.

IFA Berlin Fuarı’nda Galaxy Note 3’e eşlik eden Galaxy Gear’in ardından Samsung, MWC 2014’te ise yeni nesil amiral gemisi Galaxy S5’in yanında sürpriz bir şekilde Gear Fit akıllı cihazı duyurdu. Sahip olduğu tasarım ve teknik özelliklerle konferansa katılanların büyük ilgisini çeken Gear Fit, MWC 2014’te “En iyi Mobil Cihaz” ödülünü alarak bu ilginin hakkını verdi.

1.84-inç boyutunda kavisli Super AMOLED ekranı bünyesinde barındıran fitness takip cihazında ekran çözünürlüğü 432 x128p seviyesinde. Bluetooth 4.0 + Low Energy bağlantısıyla akıllı cihazlarla bağlantı sağlayan Gear Fit’in akıllı saat özelliklerinin yanında Adım Sayar, Kronometre, Kalp Ritim Analizi, Egzersiz Takipçisi ve Kondüsyon Rehberi gibi özellikleri de bulunuyor. IP67 sertifikasına sahip fitness takip cihazı suya dayanıklı bir yapı sunarken, 210mAh kapasiteli piliyle 3-4 günü bulan kullanım süresiyle Galaxy Gear akıllı saatteki olumsuz pil süresini kullanıcılara yaşatmayacağını gösterdi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung’un yeni nesil fitness takip cihazı hava olaylarından etkilenmezken, son dönem Galaxy akıllı telefonlarda yer alan S Healt uygulamasıyla eşleştirilerek kişiye ait sağlık hizmetleri telefon ekranına taşıyabiliyor. Fiyatı henüz açıklanmayan Gear Fit 11 Nisan’da Galaxy S5’le birlikte raflardaki yerini alacak. Alt bölümde yer alan videoda Gear Fit’in tanıtım anına kısa bir bakış atabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak