Samsung, Gelecek Yıldan İtibaren Yeni Bir Tasarım Anlayışı Benimseyecek!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında satış rekorları kıran Samsung telefonlarının en fazla eleştiri aldıkları noktalar kuşkusuz tasarım ve kullanılan malzeme. Galaxy S III ile başlayan ve şu ana kadar tanıtımı gerçekleşen birçok telefon ve tablette benzer bir tasarım anlayışı benimseyen Samsung, mart ayı içerisinde duyurduğu ve kısa süre içerisinde 10 milyon satan Galaxy S4’te de benzer bir anlayış sergiledi.

Galaxy S III ile yeni bir tasarım anlayışı benimseyen Samsung, söz konusu anlayışı “Design 2.0” olarak adlandırmaktaydı. Galaxy Note II, Galaxy S4’te bu anlayışın ürünleri olurken, yılın ikinci yarısında resmiyete kavuşması beklenen Galaxy Note III’te “Design 2.0” anlayışına sahip olacak. Galaxy S III öncesinde ise Galaxy serisinde konumlandırılan telefonlar “Design 1.0” tasarım anlayışını sergilemekteydi.

Birçok kesime göre Galaxy S ve Note serisinde güçlü donanım ve yazılım özellikler, tasarım ile kullanılan malzeme detaylarıyla uyumlu bir ahenk oluşturamıyor. Son dönemin popüler telefonlarından Xperia Z ve HTC One’ın sahip oldukları tasarım ve kullanılan malzeme birçok kesimin hatta Samsung yetkililerinin de dikkatini çekmişti.

Mobil dünyasının bir numaralı ismi telefonlarda kullanılan plastik malzeme için geçerli sebepler öne sürüyor olsa da, kullanıcıların artık farklı bir tasarım ve malzeme anlayışı görmek istediği gerçeği de ortada. Galaxy S4’te bu noktada eleştirilerden nasibini alırken; gün içerisinde yaşanan bir gelişme Samsung’un tasarım anlayışını ciddi manada değiştirmek istediğini ortaya koymaktadır.

Kore Herald sitesine göre Samsung, 2014 yılında plastikten yoksun bir tasarım anlayışı benimsemek için Seul’da üst düzey bir toplantı gerçekleştirdi. Tepe yöneticilerden Yoon Boo-Keun ve Samsung Mobile Başkanı JK Shin’in hazır bulunduğu toplantının amacı, artık fazlasıyla eleştiri alan ve ucuz hissi veren plastikten farklı bir alternatifin aranması. Malzemede yapılacak değişikliğin yanı sıra tasarımda da farklılığa gidilecek.

Gelecek yıldan itibaren, muhtemelen Galaxy S5 ile birlikte hayatımıza girecek “Design 3.0” tasarım anlayışı uzun bir süre Galaxy ve Note ailesinin tasarım çizgisini ortaya koyacak. Konferans sonrası bazı değerlendirmelerde bulunan Yoon Boo-Keun “Elektronik pazardaki tasarım trendleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıya katılan herkes Samsung ürünlerinin tüketiciler tarafından tespitinin mümkün olması gerektiği fikrinde buluştu” açıklamalarında bulundu.

Mobil dünyasını son birkaç yıldır domine eden Güney Koreli üretici, kullanıcılar tarafından benimsenen bir tasarım anlayışı ve malzeme kalitesi sunduğu takdirde, önümüzdeki yılda da başarısını daha da artıraraktır. Son dönemde reklam ve pazarlama için ayrılan bütçenin artırılması ve pazarlama işinin başarılı bir şekilde sürdürülüyor olması da satışlar üzerinde etkin rol oynamaktadır.

kaynak: sammobile

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!