Samsung, Giriş ve Orta Seviye Hangi Cihazlara Android 4.4 Güncellemesi Sunacak?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un mevcut cihazları içerisinde yer alan Galaxy S III, Galaxy Note II, Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için Android 4.4 KitKat güncellemesinin yayınlanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Galaxy S III için çeşitli spekülasyonlar yapılsa da, Güney Koreli üreticinin 50 milyondan fazla satan bir telefonu henüz 18 ay dolmadan resmi güncelleme desteğinin dışında bırakması birçok kullanıcıyı küstürecektir. Dolayısıyla Samsung’un Android ekosisteminde efsaneleşen modeller arasına ismini yazdıran Galaxy S III’e Android 4.4 güncellemesi sunması beklenen bir gelişme.

teknik destek

Samsung’un Android 4.4 planlamasında sadece 2012 ve 2013 amiral gemi modellerine yer verilmeyecek. Anlaşılan Samsung orta menzilli birçok Galaxy cihaz için Android 4.4 güncellemesini test ediyor. SamMobile kaynaklarının elde ettiği belgede Güney Koreli üreticinin Android 4.4 güncellemesi hazırlıkları yaptığı cihazların listesi yer alıyor. Belge sadece listenin bir kısmını ifşa ederken, alt bölümde farklı hangi modellerin olduğu ise gizemini koruyor.

Belgede yer alan cihazlar;  Galaxy S4 Mini, Galaxy S3 Mini, Galaxy Ace 3, Galaxy S Advance, Galaxy Ace 2, Galaxy Core, Galaxy Fame ve Galaxy Fresh şeklinde sıralanıyor. Galaxy S4 mini için güncelleme beklenen bir gelişmeydi, ancak açıkçası sonrasında sıralanan modeller sürpriz olarak değerlendirilebilir.

Google‘ın Android 4.4 ile birlikte işletim sistemini 512MB RAM‘e sahip cihazlarda dahi verimli şekilde çalışmak üzere tasarladığı dikkate alında bahsi geçen cihazların güncelleme almamak için önlerinde herhangi bir engel görünmüyor. Hatta sıralanan cihazlar arasında Galaxy Fame ve Fresh modelleri 512MB RAM ve diğer teknik donanımlarıyla giriş seviyesinde konumlandırılmaktadır.

android-4.4-kitkat-mid-range-galaxy-devices-1-645x483

Giriş ve orta seviyede tüketicilere birçok seçenek sunan Samsung’un bahsi geçen modellere KitKat güncellemesini sunması, Google’ın her cihazın Android’in en güncel versiyonunda çalışmasını istemesi ve bunun neticesinde de Android’in parçalanmış yapısından kurtulması açısından önem teşkil eder.

Belgede yer alan cihazların tümü ya da bir bölümü Android 4.4 güncellemesine kavuşabilir ya da sadece Galaxy S4 mini. Bu merakın giderilmesi içinse Samsung kanadından yapılacak resmi açıklamayı bekleyeceğiz.

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!