Samsung, Gözde Modellerini F Serisinde Sunmaya Hazırlanıyor!

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Samsung’un akıllı telefon platformunda bu denli yükselmesinde Galaxy S serisi en önemli paya sahiptir. İlk nesil Galaxy S toplamda 10 milyon satış rakamını geride bırakmayı başarırken, her yeni modelde rakam bir miktar daha ileri taşındı. Tabi Galaxy S4’ün Galaxy S III satışlarını geride bırakıp bırakmayacağı merak konusu. Zira Galaxy S4 bir seriye dönüştürüldü (deyim yerindeyse sulandırıldı) ve Galaxy S4 adı altında birçok ürünün tanıtımı yapıldı. Şu ana dek elde edilen satışlara bakıldığında ise Galaxy S III’ün geçilmesi düşük bir ihtimal.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Galaxy S serisinin yanında Samsung’un üst sınıf modeller sunduğu bir başka kategori ise Galaxy Note serisi oldu. Galaxy Note II satışları 30 milyonu geride bırakırken, Samsung, Galaxy Note 3 ile bu rakamı daha ileri seviyeler taşımak istiyor.

Uzun bir girişten sonra gündemi asıl meşgul eden gelişmeye değinecek olursak; Güney Kore medyasında yer alan haberlere göre ( ki ETNews, Samsung haberlerinde başarılı bir sicile sahiptir) Samsung, Galaxy S ve Galaxy Note serisinin üzerinde, hem kasa yapısı hem de donanım özellikleri itibariyle yeni bir seri oluşturmayı planlıyor ve  bu seri “Proje F” olarak adlandırılacak.

Projede yer alan cihazlar muhtemelen Galaxy F adı altında bir seriye dahil edilecek. Söz konusu cihazlar HTC One’da olduğu gibi metal kasadan oluşacak hatta kimi modellerinin esnek ekranlı olacağı ve telefonlarda Optik Görüntü Sabitleme Teknolojisine sahip 16MP çözünürlüklü kamera yer verileceği konuşuluyor.

Siteye göre telefonlar Android işletim sistemi ile çalışacak ve Mart 2014’te tanıtılacak. İşlemci tarafında ise Exynos ailesini göreceğiz. Fiyatlandırmanın ise Galaxy Note serisinin üzerinde olacağı konuşuluyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

galaxy-note-3-render-2                                               konsept tasarım

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak