Samsung, Haksız Yere Yapılan HTC One Karalama Kampanyasından Dolayı Özür Diledi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC One her ne kadar ultrapiksel modülünde tedarik sıkıntısı yaşamış olsa da nisan sonu itibariyle birçok ülkede raflardaki yerini alacak. 2013 yılına damga vurması beklenen telefonda yekpare alüminyum tasarım, yenilikçi ultrapiksel sensör, Sense 5, Qualcomm 600, BlinkFeed, Beats Audio destekli Stereo hoparlörler ve şık tasarımı gibi önemli gelişmeler söz konusu.

teknik destek

Galaxy S4’e Xperia Z ile birlikte ciddi anlamda rakip gösterilen telefon için bir süre önce Tayvan’da karalama kampanyası düzenlenmişti. Söz konusu kampanyada bazı öğrencilere para karşılığında HTC One’ı kötüleyen bazı içerikler paylaşılması istendi. Bu içeriklerin yanı sıra Samsung telefonlarının övülmesi de istendi.

Sürdürülen kampanya birçok kesim tarafından dikkatle izlenirken işin boyutu Samsung Tayvan’a kadar uzandı. İddiaya göre örencilere karalama kampanyasını yaptıran Samsung Tayvan çalışanlarıydı. Konuya ilişkin resmi açıklama Samsung tarafından yapılırken, Güney Koreli üretici talihsiz durumdan ötürü başta HTC olmak üzere tüm kamuoyundan özür diledi.

Özür açıklamasında “Samsung Electronics, tüketicilerle şeffaf ve dürüst bir iletişim halindedir. Bu noktada dünya genelindeki tüm Samsung çalışanları da teşvik edilmektedir. Son gelişen olay büyük bir talihsizlik ve çalışanların temel ilkeleri yetersiz anlayışları sebep olmuştur. Samsung Electronics Tayvan faaliyetlerini Online Communications Credo ile tam uyumlu hale getirene kadar yorum gönderme ve pazarlama faaliyetlerini durdurmuştur. Olayın neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Gelecekte bu tür olayların yaşanmaması için çalışanların eğitim ve öğretim durumu daha güçlendirilecektir.”

kaynak: sammobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir