Samsung Halen BlackBerry’yi Satın Almayla İlgileniyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Birkaç gün önce BlackBerry’yi 7.5 milyar dolara satın almak istediğine yönelik haberleri çıkan Samsung’un, sonrasında hisseleri yükselen BlackBerry’den gelen açıklamalarla böyle bir teklif veya düşüncenin henüz Samsung tarafından iletilmediği haberleriyle durgunlaşan piyasa, şimdi Samsung’un halen BlackBerry’yi satın alma isteği haberiyle çalkalanıyor.

Andronova

Canada’lı Financial Post gazetesinin edindiği dokumanda, Samsung’un halen BlackBerry’yi satın almaya yönelik araştırmalara devam ettiğini gösteriyor. Evercore Partners tarafından edinilen belge, New York’lu yatırım bankasının 2014’ün son çeyreğinde Samsung için BlackBerry’yi satın almaya yönelik hazırlanmış.

Kaynağın belirttiğine göre, Samsung halen BlackBerry’nin satın alınmasıyla veya doğru rakamlarla ciddi oranda hisse alımı ile ilgileniyor.

Samsung bu hamlesiyle, Google’ın zamanında Motorola Mobility’yi satın alma sebebi olan patent edinmeyi amaçlıyor. BlackBerry’nin elinde 40 binden fazla patentin olduğunu hatırlatalım.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.