Samsung I9300 Galaxy S III Pil Ömrü Testi!

Samsung I9300 Galaxy S III Pil Ömrü Testi!
müşteri hizmetleri

Samsung'un uzun süre beklenen yeni amiral gemisi I9300 Galaxy S III'e ait pil ömrü testleri yayınlandı. GSMArena sitesi tarafından incelenen cihaz, 4.8 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü bir Super AMOLED ekranla donatılmış olmasına karşın üst sıralarda yer almayı başardı.

Kullanılan tüm donanım parçaları, enerji tasarrufu sağlayabilmek için özenle seçilmiş. Güney Koreli üreticinin yeni 32nm HK-GM mimarisi, 1.4GHz hızında dört çekirdekli işlemci ve 400 MHz'lik Mali-400MP4 GPU'nun eşlik ettiği Exynos 4 Quad (Exynos 4412) çipsetinin güç tüketimini büyük ölçüde düşürüyor.

8MP'lik yeni nesil kamera sensörü ve Super AMOLED ekran da Galaxy S3'ün kullanım süresini uzatabilmek için geliştirilmiş. Böyle bir donanıma 2100 mAh'lik pilin de eklenmesiyle ortaya aşağıdaki sonuçlar çıkıyor;

Galaxy S3 ile 10 saat 20 dakikaya kadar 3G'den sesli görüşme yapabiliyorsunuz. Bu sonuç S3'ü, 3300 mAh pilli DROID RAZR MAXX, 2500 mAH pilli Galaxy Note ve Wave 3'ün ardından dördüncü yapıyor.

Geçen yıl Galaxy Note ve Galaxy Nexus'ta kullanılan yüksek çözünürlüklü Super AMOLED ekranlardan farksız olduğu söylenen Galaxy S3'teki panel burada da kalitesini ortaya koyuyor. AMOLED'in beyaz renkteki güç tüketiminin yüksek oluşundan ötürü internette gezinme süresi ancak orta seviyeye çıkabilmiş. Yine de bir AMOLED ekranlı telefona göre şaşırtıcı bir sonucun alındığını söyleyebiliriz.

Super AMOLED HD olarak bilinen önceki panellerin kontrast oranı 2800 - 2900 civarındayken, Galaxy S3'ün 3419 ile piyasadaki en yüksek kontrast oranına sahip cihaz olduğunu ekleyelim.

Siyah renkte sıfır güç tüketen, en yüksek izleme açısına sahip bir ekranın kullanıldığı Galaxy S3, 10 saat ve bir dakika ile video oynatma süresi bakımından GSMArena'nın şimdiye kadar test ettiği en iyi ikinci ürün oldu. Bu süre, Galaxy S3 ile yolculuğunuza 3-4 film sığdırabileceğiniz anlamına geliyor.

Her gün birer saat konuşma, internette gezinme ve video izleme işlemi gerçekleştirdiğinizde Galaxy S3'ünüz 43 saat boyunca açık kalabiliyor. Pil ömrü konusunda Motorola RAZR MAXX ve Galaxy Note'un ardından tercih edebileceğiniz en iyi akıllı telefon Samsung Galaxy S III'tür.

Samsung'un donanım ve tasarım konusundaki bazı tercihleri tüketiciler tarafından beğenilmemiş olsa da ortaya gayet iyi bir amiral gemi modelinin çıktığını inkar edemeyiz. Galaxy S3 hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi takip etmeye devam edin!

Kaynak: GSMArena