Samsung I9300 M Olimpiyat Telefonu Olarak Mayıs’ta Satışa Sunulabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

İlk görüntüleri PhoneArena tarafından geçtiğimiz günlerde sızdırılan Samsung‘un I9300 model numaralı cihazıyla alakalı yeni bilgiler ortaya çıktı. 2012 Londra Olimpiyatları’nın büyük sponsorlarından biri olan Güney Koreli üretici, bu büyük organizasyon için özel donanım ve içeriğe sahip bir akıllı telefonu Mayıs ortalarında satışa sunabilir.

Andronova

Orta segmentte yer alacak I9300’ün Samsung M adıyla piyasaya sürüleceği aktarılıyor. Yani Samsung’un Android işletim sistemli cihaz serisi Galaxy’ye mensup olmayabilir.

1.4GHz çift çekirdekli Exynos 4212 çipset, 1280 x 720 piksel HD çözünürlüklü ekranının yanı sıra göz izleme teknolojisi,  özel Olimpiyat içerikleri ve nabız, tansiyon gibi biyometrik istatistikleri görüntüleyebilecek bir donanımın eşlik edeceği Samsung M, tam bir sporcu telefonu olacak.

Taşıyacağı bir takım sensörler aracılığıyla cihaza baktığınızda gözlerinizi izleyerek ekranı otomatik olarak açacak ve ekranı döndürebilecek. Size mesaj yollayan birini aramak istediğinizde telefonu kulağınıza götürmeniz yeterli olacak. Kısacası, halihazırda kullandığımız aletlerimizde de bulunan sensörlere Samsung M’nin kolay kullanımı için yeni nitelikler kazandırılmış.


Önümüzdeki haftalarda tanıtılması ya da Samsung tarafından yalanlanması beklenen I9300’ün doğrulanması halinde NFC teknolojisiyle birlikte Mayıs ortalarında Olimpiyat telefonu olarak tüketiciye sunulacağı tahmin ediliyor.

Sızan görüntülerden de anlaşılacağı üzere I9300 üst düzey bir akıllı telefon değil. Yeni iddialar bunu destekliyor ve Galaxy S III’ün I9500 model numarasını taşıyacağını gösteriyor. Artık Samsung’un Nisan’da yeni bir cihazının tanıtımını gerçekleştireceğinden eminiz. Üreticinin Çin başkanı, Galaxy S III tanıtımının da bu ay içerisinde yapılabileceğini resmen açıklamıştı. Yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın