Samsung internet browser güncelleme geldi

Samsung' un yeni kullanılmaya başlanan internet tarayıcısı Samsung internet browser' a güncelleme geldi. CloseBy eklentisi ile çevreniz hakkında bilgi alabileceksiniz.

Andronova

Samsung henüz yeni kullanıma sunduğu tarayıcıya oldukça sağlam özellikler daha ekledi. Samsung’ un yepyeni Android tarayıcısının Google Play’de kullanıma sunulmasının ardından henüz bir hafta geçmeden tarayıcıya yepyeni bir güncelleme ile geldi. Tarayıcının ilk çıkış tarihine yetişmeyen birçok önemli özellik artık eklenmiş olduğu düşünülüyor.

Samsung Internet Browser 5.4, kullanıcılarına daha kullanışlı bir mobil tecrübe sağlamak için oldukça fazla ve faydalı özellik ve eklenti içeriyor.

Samsung internet browser yeni güncelleme neler içeriyor?

Samsung internet browser güncelleme geldi

Yeni CloseBy adı verilen eklenti sayesinde kullanıcılar çevrelerinde olanlar hakkında bilgi alabiliyorlar. Bu yeni ve yararlı özellik ile kullanıcılar fiziksel vericilere yakın oldukları zaman bildirim alacaklar. Mesela bir otobüs durağına yaklaşıldığında, CloseBy bildirim olarak bir bağlantı adresi alacaktır. Bu adresi ziyaret edildiğinde gayet kolay bir şekilde otobüslerin kalkış saatleri gibi benzer bilgileri görebileceksiniz. Bu özellik yalnızca otobüs durakları için değil, müzeler ve sinemalarda da aktif olarak kullanılabilecektir.

Yeni bir başka özellik ise QR kod okuyucusudur. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar tarayıcılarını kapamadan QR kodlarını basit bir şekilde okutabilecekler. Bu yeni özelliği kullanabilmek için eklentiler bölümünden aktifleştirmek gerekiyor.

Samsung Internet Browser 5.4, tamamen bir Samsung DeX desteğine sahip olarak gelecek. Bu da aynı zamanda, aynı yerde sekme açar gibi birden fazla tarayıcı açabilmeyi sağlıyor. Ayrıca bu yeni tarayıcıda aynı sayfanın masaüstü ve mobil sürümlerinin arasında da çok kolay bir şekilde geçiş yapabiliyor. DeX desteğinin yalnızca Samsung Galaxy S8 ve S8+’da kullanılabileceğini de hatırlatmak gerek. Son olarak, Samsung Internet tarayıcısının web motoru Chromium 51.2704’e güncellendi. Geliştirilmiş olan içerik engelleyici eklentisi sayesinde 3. parti içerik engelleyici programları da kurulabiliyor.


Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 20:53

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın