Samsung Knox’un Piyasaya Çıkışı Ertelendi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Normalde Samsung’un en son telefonu Galaxy S4 ile çıkışını yapacak olan Samsung Knox, “gelecek bir tarihe” kadar ertelenmiş durumda. Samsung, Knox’u ilk olarak geçtiğimiz Şubat’ta duyurmuş ve tanımını “Android’in Samsung Galaxy akıllı telefonları büyük şirketlere ve gizlilik gerektiren işlere ideal hale getirmek için  birçok güvenlik özellikleri eklenmiş bir versiyonu” olarak yapmıştı. Samsung, ilk baştan Knox yazılımını bu baharda piyasaya sürmek istiyordu; fakat yeni yaptıkları duyuruyla yazılımın piyasaya sürülüşünün ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

teknik destek

Samsung’la Knox üzerinde çalışan iki kaynağın verdiği bilgiye göre Knox’un gecikme sebebi, yazılımın iç testleri ve operatörlerle yapılacak diğer testleri henüz tamamlamamış olması. Bu kaynakların söylediklerine göre Samsung’un Knox’la temel amacı, Android’i olabildiğine sağlam ve güvenilir bir işletim sistemi haline getirmek ve bu sayede Android’in diğer işletim sistemlerinden daha çok açığı olduğu gerekçesini sunarak işlerinde kullanmayan şirketleri Android’e, dolayısıyla Samsung’a çekmek.

Samsung’un ertelemeyi duyururkenki beyanı tam olarak şöyle: “Tüm Knox yazılım iskeleti zaten Galaxy S4 cihazıyla beraber standart olarak geliyor; tüm özelliklerin problem çözücüler aracılığıyla aktive edilmesi ve diğer dağıtım kanalları gelecek bir zamanda kullanımınıza sunulacaktır.”

Kaynak: SamMobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın