Samsung, Kullanıcılara Daha Fazla Depolama Alanı Açmak İçin Galaxy S4’e Güncelleme Sunacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nisan sonu itibariyle 60 ülkede satışa sunulan Galaxy S4, beş günlük süre içerisinde 4 milyon satış elde ederek bugüne kadar en hızlı satılan Android telefonu oldu. Galaxy S4 geçtiğimiz hafta 6 milyon satış rakamını geride bırakırken, ay sonu itibariyle satışların 10 milyona ulaşacağı bildiriliyor.

Sahip olduğu Exynos 5 octa işlemcisi ile hali hazırda mobil dünyasının en güçlü telefonu olarak gösterilen Galaxy S4, telefonda yer bulan birçok sensör ve yazılım desteğiyle de göz dolduruyor. Galaxy S III ve devamında Note II’de yazılım tarafına fazlasıyla önem veren Samsung, Galaxy S4’te ise telefonu adeta yazılım desteği ile donattı. Hal böyle olunca 16GB’lık depolama birimini neredeyse yarısı yazılım desteği tarafından işgal edildi.

Söz konusu durum birçok kullanıcı tarafından hayal kırıklığı ile karşılanırken, telefona yüklenen oyun ve uygulamaların microSD kart desteğine taşınamıyor olması da, geriye kalan 8.5GB’lık depolama alanı için can sıkıcı bir durum oluşturuyordu.

CNET’e konuşan Samsung sözcüsü “Kullanıcılara daha fazla bellek alanı açmak için bir güncelleme olasılığı üzerinde çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Şirket yetkilisi müşterilerden gelen tepkileri değerlendirdikleri ve güncellemenin haziran ayında sunulmasının planlandığını bildirdi.

Apple ve HTC’nin aksine amiral gemisi modellerinde microSD kart desteğine yer veren Samsung, Galaxy S4’te yenilenen ToucWiz Nature arabirimiyle gelen göz kontrol hareketlerinin ve birçok yazılım desteğinin kapladığı fazla alanın azizliğine uğradı desek yeridir. Sunulacak güncelleme ile kullanıcılara ayrılan bölümün 10GB seviyesinin üzerine çıkması bekleniyor.

kaynak: PhoneArena

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!