Samsung LT22C350EW UF oyun modunu aktif etme

Andronova
Yazar Andronova

Samsung markasına ait LT22C350EW/UF model monitörde oyun oynayabilmek için oyun modu nasıl aktif edilebilir? Samsung televizyon oyun nasıl oynanır?

Teknoloji destek

Televizyon sektörü diğer sektörler gibi kendini geliştirmektedir. Neredeyse her yıl bir yeni teknoloji Smart TV’lere eklenerek satışa sunulmaktadır. Televizyonun icadından son gelinen noktaya baktığınızda çok ciddi bir gelişmelerin olduğunu görebilirsiniz. Eski tüplü televizyonlardan OLED teknolojisine sahip Smart TV’lere gelen bir süreçtir. Smart TV’ler artık sadece televizyon olarak kullanılmamaktadır. Aynı zamanda internette gezinmek veya oyun konsollarını bağlayarak oyun oynama gibi alanlarda da kullanılmaktadır. Bu haberimizde Samsung LT22C350EW/UF monitöründe oyun oynamak için hangi ayarları yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Samsung oyun modunu aktif etme

Bu modelde oyun oyun modu özelliğiniz aktif etmek istediğinizde aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • İlk olarak LT22C350EW/UF modelinin ayarlarının yapıldığı Menü bölümüne giriş yapınız.
  • Daha sonra gelen seçeneklerden Sistem kısmına giriş yapınız.
  • Ardından açılan bölümden Genel seçeneğini seçiniz.
  • Son olarak karşınıza gelen bölümde oyun modu yazısını bularak açık konuma getiriniz.

Televizyonunuzda bu seçeneği aktif etmesenizde oyun oynayabilirsiniz. Fakat eğer bu modu açarsanız oynadığınız oyunda daha gerçekçi görüntüler alabilirsiniz. Bu arada bir kaç öneride sizlere bulunalım. 

  • Oyun konsolunuzu sökmeden veya farklı bir cihaza bağlamadan önce yukarıda açtığımız oyun modunu tekrar aynı adımları takip ederek kapatınız.
  • Ayrıca bu işlemi yaparken yani oyun modunu kapatmak için menüye girdiğinizde ekranda azda olsa titreme olacaktır. bu durumda endişelenmeyin çünkü normal bir durumdur.

İşte yukarıda bahsettiğimiz görüntü farkı;

Samsung LT22C350EW UF oyun modunu aktif etme


Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 14:49

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir