Samsung Metal Kasa Kullanımını Başka Bahara Bırakabilir!

Andronova

Samsung‘un satış rekorları kıran Galaxy S ve Galaxy Note serilerinde plastik kasa anlayışını sürdürmesi beraberinde eleştirileri getirmektedir. Özellikle HTC One ve Xperia Z‘de kullanılan cam ve metal malzemenin daha özel bir tutuş deneyimi sunuyor olması Galaxy Note 3‘te deri görünümlü plastik arka kapakların oluşmasına yol açsa da, tüketicilerin bu yıl Samsung’dan artık metal kasa hamlesini beklediği gerçek.

Galaxy S5‘te bu defa yapay elmas ile güçlendirilmiş metal bir alaşım kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Hatta Japon menşeli EMSOnes sitesi geçtiğimiz günlerde yayımladığı haberde metal kasa için tedarik sürecinin başladığı ve Samsung’un bu noktada Apple’ın iPad tabletleri için metal kasa hazırlayan Tayvanlı üretici Catcher Technologies ile anlaştığını duyurmuştu. Üretim noktasında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek içinse Çinli  BYD ve Tayvanlı Jo Teng şirketlerini ikincil tedarikçiler olarak belirlenmişti.

Konuya ilişkin gündemde yer alan yeni gelişmelere baktığımızda ise metal kasa kullanımının Galaxy S5’te yer almasının pek mümkün olmadığını görüyoruz. Endüstri dünyasının saygın kuruluşlarından Tayvan kaynaklı DigiTimes sitesi yayımladığı raporda Samsung’un metal kasa tedariki için herhangi bir üretici ile masaya oturmadığını bildirdi. Site Galaxy S5’te metal kasanın kullanılmasına ihtimal dahi vermezken, kaynaklar ayrıca Samsung’un zaten plastik yapılı cihazlarla güçlü bir pazar oluşturduğu ve önemli satışlar elde ettiğini öne sürerek, metal kasa kullanımının sadece üretim maliyetlerini artıracağı bilgisini verdi. Yaşanan gelişmelerden şunu çıkarabiliriz ki, Samsung metal kasa kullanımını pek de gerekli görmüyor.

Raporda ayrıca Samsung’un önümüzdeki dönem üst seviye mobil cihazlarda kullanılmak üzere fiberglas/plastik veya karbon fiber/plastik karışımları üzerinde çalıştığını bildiriyor.

kaynak: AndroidBeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir