Samsung, Mobil Cihazlar için 4GB LPDDR3 RAM Üretimine Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Gelişmiş bellek teknolojisinde dünyanın önde gelen markalarından olan Samsung, son dönede birçok telefon duyurusu gerçekleştirirken; ürünlere yeni teknolojiler sunmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

teknik destek

Samsung Electronics bugün 20 nanometre fabrikasyon sürecinde üretim gösteren dünyanın ilk ultra yüksek hızlı 4GB LPDDR3 bellek üretimine başladığını resmen duyurdu. Mobil cihazlar için tasarlanan bellek, bilgisayarlara yakın bir deneyim sunarken, mobil cihazların performansını üst seviyeye getirmeyi hedefliyor.

Yeni çipin 800 Mbps hızı var ve LPDDR2’nin performansını ikiye katlıyor. 2.133 magabit hızında veri aktarabilen belleklerin 30nm sürecinde üretim gösteren LPDDR3 RAM yongasına göre %30 oranında daha güçlü ve %20 oranında enerji verimliliği sağlıyor. 4GB LPDDR3 RAM çözümünde bant genişliği 17GB/s seviyesine ulaşacak. Yeni modüller her biri dört çipten oluşan 2GB ambalajlarda satılacak. Bu dört çipin toplam yüksekliği sadece 0,8 mm olacak.

Yeni nesil belleklerin Galaxy Note III’te kullanılması beklenmiyor. Çözümlerin daha ziyade sonraki yıllar için oluşturulduğu ön görülüyor.

Araştırma şirketi Gartner’a göre RAM pazarı 2013 yılında %13’lük bir büyüme sağlayacak ve 29.6 milyar dolarlık bir hacme sahip olacak. Mobil RAM üretiminin ise sektördeki yerinin %35’lere ulaşacağı tahmin edilirken yaklaşık 10 milyar dolarlık bir pazar oluşturacak.

kaynak: PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!