Samsung Mobil Cihazlar İçin 8GB’lık LPDDR4 DRAM Üretecek!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefon pazarına yön veren firmalardan olan Samsung, bu alandaki teknoloji yatırımlarına ve hedeflerini yükseltmeye devam ediyor. Samsung’un son adımı, Dünya’nın mobil cihazlar için ilk 8GB’lık LPDDR4 DRAM’ını gösterdi.

Andronova

Yeni bellek gücünü mevcutta akıllı telefonlarda kullanılan çift 4Gb LPDDR3 bellekten alıyor. 20nm (nanometre) olarak geliştirilen ürün, DDR3 belleklere göre %40 daha iyi performans sunuyor. Yüksek kapasiteli oyunlar ve çoklu görev seçenekleriyle akıllı telefonları daha da işlevsel hale getiren bu teknoloji, mobil cihazların en önemli donanımları arasında bulunuyor.

4GB’lık LPDRR4 RAM’ler akıllı telefonlar için yeni kapıları aralıyor. Bu baz alındığında yeni Galaxy S6’da veya yeni Note serisinde 4GB LPDDR4 RAM’in kullanılacağı düşünülüyor.

Samsung-4GB-DRAM

4GB’lık telefonlara hazır mısınız?

Kaynak: Samsung Tomorrow

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.