Samsung Mobil Ödeme Firması LoopPay’i Satın Aldı!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Samsung, mobil cihazları için teknoloji yatırımlarına devam ediyor. Koreli dev son olarak mobil ödeme sistemleri geliştiren LoopPay firmasını satın alarak, mobil ödeme alanında önemli adımlar atıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung’un önümüzdeki günlerde tanıtılacak yeni amiral gemisi Galaxy S6’da yüklü olarak gelecek LoopPay ödeme sistemi uygulaması sayesinde kullanıcılar, mobil ödemenin desteklendiği yüz binlerce mağazadan kolayca alışveriş yapabilecekler.

NFC bağlantı teknolojisini kullanan Apple Pay’den farklı olarak, LoopPay manyetik okuyuculu terminaller aracılığı ile çalışıyor. LoopPay’in teknolojisi bu okuyucuları bir alıcıya dönüştürerek, telefonların kredi kartı gibi terminale yaklaştırarak ödeme yapmasına olanak sağlıyor.

looppay-kart-mobil-odeme

Samsung, mobil ödeme alanında Apple’a nazaran önemli avantaja sahip oluyor. Çünkü halen %90 oranında işyerleri manyetik terminalleri kullanıyor.

Yakında gelecekte mobil ödeme her alanda kullandığımız bir araç haline geleceğe benziyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak