Samsung Money nedir nasıl alınır

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Samsung' un yeni nesil ödeme sistemi kartı Money hakkına detaylar çıkmaya başladı. İki önemli ödeme sistemi ile anlaşma yaptı ve ne nedir hadi bakalım…

Sponsorlu reklam

Samsung şirketinin bir zaman önce nakit ödeme sistemiyle alakalı bir çalışma başlattığı biliniyordu. Yakın bir zamanda da resmi olarak duyurdu be Samsung Money adında detayları paylaştı. Apple’ a rakip olacak çalışmalara imza atmaya çalışan şirketin yeni hizmeti Samsung Pay ile kullanıma sunacağı belirtiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şirket, MasterCard ve Sofi ile iş birliği anlaşması yapmış ve kartta herhangi bir hesap işletim ücreti ve kullanım ücreti alınmayacakmış.

Sponsorlu reklam

Samsung Money nasıl alınır?

Samsung Pay uygulamasından alınabilecek ve farklı kanallardan da yararlanabilecek. Yapılan anlaşmayla 55 bini aşan ATM’ ler de kullanıma sunulacak. Çıkışı beklenen tarih ise bu yılın son çeyreği olabilir. Tabi virüs nedeniyle henüz net bir şey belli değil.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Money özellikleri:

  • Samsung fiziksel kart sistemi çok yakında nakit ödeme yöntemine dönüşecek. 
  • Ücretsiz sahip olma ve kullanım ücreti alınmayacak.
  • Tahmini anlaşmalı yerlerden alışverişlere hediye puan gibi ödül özelliği.
  • Çok sayıda ATM desteği.
  • Kart numarası yer almıyor.
  • Yeni güvenlik özelliği.
  • Yeni nesil kart sistemi.

Bir diğer gelişmede Google’ un da yeni nesil kart sistemiyle alakalı çalışmalar yaptığı. Çok sayıda teknoloji şirketi bu tarz çalışmalara yöneldiği görülüyor. Bu da ödeme sistemlerine alternatifler geliyor diyebiliriz. Unutmadan Google’ un çıkarmayı planladığı kart için, Huawei benzeri bir çalışma yürütüldüğü söyleniyor. Virüs’ ün çıkışıyla dijital para dönemi için çok sayıda teoriler geliştirildiği beliniyor ve önemli çok sayıda şirketinde buna göre yaptığı ARGE çalışmaları olduğunu düşünüyoruz. 

Samsung Money nedir nasıl alınır


Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 02:42

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak