Samsung, Müşteri Memnuniyetinde Apple’ı geçti!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2014 yılı Samsung için büyük ihtimalle aşağı doğru düşüşü hatırlayacağı bir yıl olacak. Buna rağmen şirket halen Android cihaz üreticileri arasında lider konumda bulunuyor. Samsung için en zor olanı ise mobil telefon pazarında hedefledikleri oranları yakalayamayıp finansal ve satış olarak geride kalmaları. Artık sonuna geldiğimiz bu yıl, Samsung’un en büyük rakibi Apple ile aralarında yaşadığı bir çok rekabet alanından biri olan müşteri memnuniyeti konusunda ilerlediğini gösteriyor.

Andronova

Amerikan Müşteri Memnuniyeti Organizasyonunun hazırladığı rapora göre, Samsung müşteri memnuniyeti oranını arttırarak Apple’ı geçti. 2014 yılı raporuna göre Samsung müşteri memnuniyeti puanını bir önceki yıla göre %6.6 oranında arttırarak 81 puana ulaştı. Dİğer taraftan Apple, bir önceki yıla göre %2.5 kayıpla 79 puana düşerek birinciliği Samsung’a kaptırdı.

Listede Cellular Telephones 78, Nokia ve Motorola Mobility 77, HTC 75, Blackberry 74 ve LG 73 puanla sıralamayı takip ettiler.

musteri-memnuniyeti-raporu

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.