Samsung Note 4′ te Kablosuz Şarj Özelliği Olabilir

Kablosuz şarj özelliği Nokia ve Samsung tarafından öne çıkarılan bir teknoloji. Nokia son zamanlarda bu özelliğe pek önem vermese de gelen haberlere göre Samsung kablosuz şarj için 4 milyon dolarlık bir yatırım yaparak bu konuda bir ilki başarmayı istiyor.

Andronova

Kablosuz şarj masa üstüne konan bir ped ile Nokia 920 ve Galaxy S4 gibi modellerde kullanılıyordu. Kablosuz şarj ise Kiwi isimli bir firmanın bir oda içinde telefonları şarj edebilmesini açıklaması ile hız kazandı. Samsung’ta bu şirkete para yatırarak bu teknolojiyi şirketten geliştirmesini istemiş. Galaxy S5 için bu teknolojinin geliştirilemeyeceğini bildiren Kiwi, Note 4’e bu teknolojiyi yetiştirmek için harıl harıl çalışıyor.

Telefonlarda donanım belli bir sınıra dayandı. 4GB Ram yada 8 çekirdek kullanıcı deneyimi açısından bir beklenti oluşturmuyor ama şu satırları bile yazarken telefonumun bilgisayara takılı olması ise bu teknolojinin geliştirilmesinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bu tarz yenilikler 64 bitli işlemcilerden daha önemli değil mi?

Kaynak: knowyourmobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.