Samsung; Nvidia’yı Benchmarklarda Hile Yapmakla Suçladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nvidia‘nın geçen ay, Samsung ve Qualcomm‘a dava açmasından sonra, Samsung karşı hamlede bulunarak dava açtı. Samsung; Nvidia’yı Exynos 5433 ve Tegra K1 işlemci karşılaştırma testlerinde hile yapmakla suçluyor. Nvidia; yaptığı reklamda Exynos işlemcili Samsung Galaxy Note 4 ile Nvidia Tegra K1 işlemcili Nvidia Shield tableti karşılaştırıyordu. Nvidia; Tegra K1 için “Dünyanın En Hızlı Mobil İşlemcisi” iddiasında bulunuyordu ki, Samsung’ da aynı iddiayı Exynos 5433 için belirtmişti.

teknik destek

Samsung’ un açtığı dava aynı zamanda 8 tane patent ihlalini de içeriyor. Patentlerin 6 tanesini Nvidia, 2 tanesini ise Velocity Micro (Nvidia Yan Kuruluşu) ihlal etmekle suçlanıyor. Nvidia; Samsung’un suçlamasına karşılık yaptığı savunmada, cihazlar üzerinde yapılan benchmarkların kutudan çıkartılır çıkartılmaz yapıldığını iddia ediyor. Nvidia geçen ay açtığı davada Samsung’un Galaxy ailesinden; Qualcomm Adreno, ARM Mali ve Imagination PowerVR ekran kartları kullanan modellerini yasaklatmak istemişti. Nvidia’nın iddasına göre Samsung ve Qualcomm kendine ait 7 tane patenti ihlal ediyordu. Ayrıca firma, 21 sene boyunca ilk kez patent ihlali davası açmak zorunda kaldığını açıklamıştı.

Nvidia, son yaptığı açıklamada, karşı bir davanın açılmasını beklediklerini belirtti. Ancak kendilerinin açtığı davanın daha ciddi olduğunu ve Samsung’un daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalacağını iddia etti. Nvidia ve Samsung arasında davalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Nvidia Test

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın