Samsung, önümüzdeki hafta Galaxy Note 7′ lerin fişini çekiyor!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy Note 7 modellerinde yaşadığı batarya sorunu sebebiyle patlayan cihazlar sonrasında, şimdi tüm Note 7’lerin fişini çekmeye hazırlanıyor.

Ad imageAd image

Büyük umutlarla planlanan ve muhteşem tasarım ve donanımsal özelliklerle piyasaya duyurulan, Samsung‘un kalemli popüler amiral gemisi Galaxy Note 7 modelleri, Koreli firmanın ilk defa bataryalarda kullandığı farklı materyal ve sıkıştırma yöntemi sebebiyle patlama haberleriyle sarsılmıştı. Öyle ki, Dünya’nın her yerinden gelen patlama ve yaralanma haberleri sonrasında, kısa sürede satılan milyonlarca adet Galaxy Note 7 patlama sorunu sebebiyle piyasadan geçici olarak çekilmişti.

Sorunun çözüldüğü sanılıp, ikinci seri üretimine başlayan Samsung, yeni üretimlerinde de aynı sorunların devam etmesi sonrasında, Note 7‘yi tamamen üretimden çekme kararı alarak toplamda 15 milyar dolar civarında devasa zarar yaşamıştı.

Samsung, önümüzdeki hafta Galaxy Note 7' lerin fişini çekiyor!

Samsung, önümüzdeki hafta Galaxy Note 7′ lerin fişini çekiyor! Note 7 modelini satın alan kullanıcılar için değişim kampanyası başlatan Koreli dev, para iadesinin yanı sıra, fazladan para, yeni Galaxy S8 modelinde ciddi oranlarda indirim gibi seçenekler sunsa da, patlama ve ölüm riski olmasına rağmen halen Dünya genelinde milyonlarca kişi Note 7 modelini kullanmaya devam ediyor.

Ad imageAd image

Uçaklarda bile kullanılması yasaklanan ve bütüm haberlere konu olan bu cihazı kullanarak büyük kahramanlık gösteren bu insanlara karşılık Samsung, önümüzdeki günlerde tüm Note 7 cihazlarının fişini çekmeye hazırlanıyor.

Samsung, yayınlayacağı yeni güncelleme ile, ilk olarak ABD olmak üzere sonrasında diğer tüm ülkelerde yeni amiral gemisinin bataryalarını şarj edilemez hale getirerek, cihazların kullanılamamasını sağlayacak.

15 Aralık ile birlikte başlayacak olan tabiri caizse “fişi çekme” aşaması, halen Note 7 kullanan kullanıcıların sayısını ciddi oranda düşürecek. Eğer siz de bu sorunlu modeli onca uyarı ve riske rağmen hala kullanmaya devam ediyorsanız, siz en kısa sürede iade işlemi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir