Samsung Orb İlk Olarak Galaxy Note III’te Yer Alacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Şubat ayı sonunda kamuoyunda ortaya çıkan söylentilerin büyük bölümünde Samsung’un 360 derece panoramik çekimler sunan fotoğraf uygulaması Samsung Orb’ın ilk olarak Galaxy S4’te yer alacağı iddia edilmişti. Galaxy S4 mart ayı içerisinde resmiyet kazanırken Samsung Orb desteğinin sunulmadığı görüldü.

Andronova

CMOS sensörlü 13MP çözünürlüklü kamerasını birçok yazılım desteği ile donatan Samsuung, 360 Photo çekim modunu telefona yerleştirirken; 360 derece panoramik çekimlere nazaran daha gelişmiş özellikler sunması beklenen Samsung Orb’ın ise ilk olarak Galaxy Note III’te yer bulacağı açıklandı. Android.gs sitesinin okuyucularına duyurduğu haberin kaynağı olarak ise Samsung’un yazılım ekibi gösteriliyor.

360 derecelik panoramik çekimler ilk olarak Android 4.2 ile Nexus cihazlara sunuldu. Bir bölgenin her yönden resmedilmesiyle ortaya çıkan görseller aynı zamanda Google+ hesabı üzerinden servis edilebiliyor. Samsung da Photo Share uygulamasına benzer özelliklerde bir çözüm geliştiriyor. Samsung Orb ekibinde görev alan yazılım mühendisinin iddialarına göre, Güney Kore merkezli şirketin uygulama ile elde edilecek görüntülerin Facebook’a entegre edilmesi için dünyanın en popüler sosyal ağı ile yakın bir çalışma içerisinde.

Bir süre önce Galaxy S4’e Android 5.0 güncellemesi ile sunulacağı iddia edilen Samsung’un Orb’un Galaxy S III ve Galaxy Note II’ye de sunulacağını ön görebiliriz. Zira her iki telefona da Android 5.0 güncellemesinin sunulacağı Samsung kaynakları tarafından doğrulanmıştı.

kaynak: android.gs

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın