Samsung, PayPal ile Ödeme Yapmamızı Sağlayan Bir Akıllı Saat Üzerinde Çalışıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung, PayPal ödeme sistemini içerisinde barındıran bir akıllı saat üzerinde çalışıyor. Apple fırması geçtiğimiz günlerde i Phone 6’nın yanında i Phone 6 Plus, bir tane akıllı saat ve Apple Paz adında bir ödeme sistemi tanıttı. Apple’ın bu tanıtımlarından sonra şimdi ise Samsung bir takım iddalar ortaya atmakta. Dev şirket biz parmak izi okuyucusu ve PayPal ödeme sistemini içerisinde barındıran bir akıllı saat üzerinde çalışıyoruz şeklinde bir iddada bulunuyor.

Andronova

Apple’ın yaptıgı tanıtımlardan sonra Samsung hemen harekete geçti ve bizim akıllı saatlerimizde parmak izi okuyucu ve PayPal ödeme sistemi olacak ve bunun üzerinde çalışmalara başladık haberini yaymaya başladı. Samsung, Apple’ın gerisinde kalmak istemiyor anlaşılan karşı hamle olarak bu iddaları ortaya attığına göre. Eğer Samsung böyle bir sistem ile karşımıza çıkarsa Apple Pay ve Samsung’un PayPal ödeme sistemini değerlendirmek güzel olacaktir. Bu rekabet ortamı her zamanki gibi yine biz teknoloji severlere yarayacaktır.

Yaklaşan 3. nesil akıllı saat üretimi için Sansung’un üst düzey yöneticilerinden biri Samsung PayPal ve biyometrik sensörler üreticisi Synaptics ile iş birliği içinde olduğunu açıkladı. En erken önümüzdeki yılın başlarında çıkacak olan akıllı saatin PayPal ödeme sistemi ve parmak izi okuyucuya sahip olacağı ifade eildi.

Bu ödeme sistemi bildiğimiz üzere yeni bir sistem değil. Oldukça bilinen ve kullanılan PayPal ödeme sistemi güvenilirlik ve bilgilerin gizliliği açısından oldukça etkili bir yöntem. Samsung’un bu akıllı saati için kullanmayı planladığı PayPal ile modil ödeme uygulamasını Android işletim sistemi ile mi yoksa kendisinin üzerinde çalıştığı Tizen ile mi kullanıcılara sunulacağı henüz belli değil.

paypal_biometric_video_screencap_20140411_840_424_100

Tabikide Samsung Apple’ın mobil ödeme konusunda bir başarıya imza atmasına seyirci kalacak gibi gözükmüyor. Aslında bu rekabette bizim işimize gelir. Bu konuda sorulabilecek soru şu; Samsung gerçektende dediği gibi bu sistemleri zorlayabilir mi? Çünkü bahsedilen teknolojiler kulağa hoş gelen ve insanı meraklandıran konular.

Bu iddalar ne kadar gerçek ne kadar yanlış hepimiz ilerleyen günlerde göreceğiz, Apple ve Samsung sanırım birbirlerine girmek için yeni bir sektör daha buldular. Bu mücadeleden kim galip çıkar oarası bilinmez ama kim daha iyi teknolojiyi kullanıcıya sunarsa o kazansın diyelim.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın