Samsung S7 desen kilidi kırma

media 11187
Samsung’un son telefonlarından Galaxy S7’de desen kilidi unutulduğunda ne yapılır? Hard resetten yararlanabilirsiniz. Duruma göre yazılım atılmasına kadar bu süreç işleyebilir.
İşlemlerden önce yedekleme yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Galaxy S7 desen kilidi nasıl kırılır?

Android cihazların en büyük sorunlarından bir tanesi desen kilidi şifresi unutulduğunda yapılacak işlemlerdir. Galaxy S7 ve diğer Android cihazlarda olduğu gibi desen kilidi unutulduğunda sizden mail adresinizi girmenizi ister. Gmail adresinizi giriş yaptığınızda mail adresine onaylama kodu gider ve o kod ile telefonunuzu açabilirsiniz. Fakat telefonunuz desen kilidi problemi ile karşılaştığında internet erişiminiz yok yada mail adresinizi hatırlamıyorsanız o zaman yapabileceğiniz tek bir işlem var oda telefonunuza format atmak.Yani hard reset, Galaxy S7 telefonunuzu sıfırlamak için öncelikle aşağıdaki detayları okuyunuz.

Andronova

– Telefonunun şarj oranının en az %50 olması gerekiyor.
– Telefona hard reset attığınızda bütün verileriniz silinecektir. Eğer verilerinizin silinmesini istemiyorsanız işlem yapmayınız.
– Telefon sarja takılı iken işlem gerçekleştirmeyiniz.
– Hard reset sonrası çok nadir de olsa yazılımsal sorunlar oluşabilir.

Galaxy S7 hard reset işlemi;

*Galaxy S7 cihazınıza format atmak için öncelikle telefonu kapalı konuma getiriyoruz.
*Daha sonra Ses açma tuşu + Power açma kapama tuşlarına 5-6 saniye basılı tutuyoruz. Yada Ses açma tuşu + Power açma kapama + Home menü tuşu
* Android Recovery ekranına ulaştığınızda ses azaltma tuşu ile Wipe Data Factory Reset seçeneğinin üzerine gelerek Güç Power tuşuna basıyoruz.
* Daha sonra açılan yeni ekranda Yes all user data seçeneğinin üzerine gelerek Güç Power tuşuna basıyoruz.
* Bir süre bekledikten sonra Reboot System Now yazısı gelecektir. üzerinde iken Güç Power tuşuna tekrar basıyoruz.
* Sıfırlama tamamlandı. Telefonunuz açıldığında ilk haline geri dönecektir. İlk kurulumun ardından kullanabilirsiniz.

Galaxy S7 format desen kilidi
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın