Samsung, Sağlıklı Hayat İçin Erken Kriz Uyarı Sensörü Üzerinde Çalışıyor!

Hep mobil telefonlarla alakalı haberlerde karşımıza çıkan Samsung, bu sefer sağlıklı bir gelecek sürmemiz için geliştirdiği yeni teknolojisiyle gündemde. Samsung, Creativity Lab’ta iki yıldır yeni giyilebilir sağlık sensörü üzerinde çalışıyor.

Andronova

EDSAP(Early Detection Sensor and Algorithm Package) yani erken uyarı sensörü ve algoritma paketi isimli bu sensör, beyin dalgalarını inceleyerek ve verileri takip ederek potansiyel krizleri erkenden bildirecek.

Çoklu sensörler kullanan ESSAP, karmaşık algoritmalarla beyin dalgalarını sürekli takip edebilecek. Kullanıcılar istedikleri zaman akıllı telefonu, tablet veya akıllı saatinden beyin aktivitesini kontrol edebilecek ve olası krizlere karşı önlem alabilecek. Krizlere karşı bir tedavi sunmasa da, olası krizlerin erkenden tespit edilmesini sağlayarak, doktor kontrolünde tedavi sürecini sağlayabilecek ve olası kötü senaryoların da önüne geçmiş olacak.

Bunun yanı sıra sistem ayrıca uyku düzeni, stres ve anksiyete düzeyleri gibi bazı nörolojik sağlık istatistiklerini de tutacak.

Şuanda geliştirme aşamasında olan EDSAP’ın prototipi mevcut olmakla birlikte, satıl alabileceğimiz son versiyonunu kısa süre içinde raflarda görebilmemiz mümkün değil gibi gözüküyor. Teknoloji devlerinin bu gibi, sağlık alanındaki geleceğe yönelik adımlarını takdir ederek destekliyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.