Samsung Şimdiye Kadar 100’den fazla Android Akıllı Telefonu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un Şimdiye Kadar 100’den fazla Android Akıllı Telefonu Piyasaya Sunduğunu Biliyor muydunuz?

Andronova

Samsung, Android dünyasında en fazla akıllı telefon satın firma konumundadır. Hatta şirket çeyrek bazında açıklanan rakamlarda sadece Android’in değil mobil dünyasının de bir numaralı ismi olarak karşımıza çıkıyor.

2008 yılında ilk olarak  T-Mobile G1/ HTC Dream akıllı telefon modelinde yer alan Android işletim sistemine 2009 Haziran’ında Samsung Galaxy akıllı telefon modeliyle dahil olan Güney Koreli üretici, o dönem hiç de fena olmayan donanıma sahip bu akıllı telefonla destansı bir yolculuğun kapılarını araladı. 3.2-inç büyüklüğünde HVGA ekran, Android 1.5 Cupcake işletim sistemi, 128MB RAM ve 528MHz hızında çalışan Qualcomm MSM7200A işlemciye sahip i7500 model numaralı telefonu sanırım günümüzde milyonlarca satan Galaxy S serisinin atası olarak kabul edebiliriz.

Geride kalan 5 yıllık süreçte Galaxy S ve Galaxy Note gibi iki önemli seriyi mobil dünyasına dahil eden Samsung, ayrıca tüm kategorilerde her bütçeye uygun akıllı telefonlar oluşturdu. Son yayınlanan rakama göre Samsung şu ana dek 114 farklı Android işletim sistemli telefon piyasaya sunmuş durumda. Bu da yıllık yaklaşık 23 farklı telefonu tanıtımı anlamına geliyor.

Samsung’un bugüne kadar duyurduğu telefonların neredeyse tamamına buradan phonearena.com/phones/manufacturers/Samsung/ erişebilirsiniz. Tabi bunlar arasında Android işletim sistemli olanları filtrelemeniz gerecek.

Samsung Şimdiye Kadar 100’den fazla Android Akıllı Telefonu

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.