Samsung, Sınırlı Sayıda ‘Esnek Ekranlı Galaxy Note 3’ Üreterek, Sektörde Öncü Olmak İstiyor

blank

Galaxy Note 3‘ün üç farklı türevinin geleceği iddiaları yaz döneminde baş göstermiş ve uzun süre gündemi meşgul etmişti. Söz konusu versiyonlar arasında sadece AMOLED ekranlı model resmiyet kazanırken, gelişmekte olan pazarlara sunulacak LCD ekranlı versiyon ve sınırlı sayıda üretilecek esnek ekranlı model içinse dedikodu kazanı tekrar kaynamaya başladı.

teknik destek

Kısa süre önce Galaxy Note 3’ün LCD ekranlı versiyonu için kasım ayını işaret eden Güney Kore medyası, LG ile esnek ekran noktasında sıkı bir rekabet içerisinde olan Samsung’un sınırlı sayıda esnek ekranlı Galaxy Note 3 hazırlattığını bildirdi.

Esnek OLED teknolojisi ile donatılan telefonun bu anlamda sektörde bir ilki temsil etmesi bekleniyor ve bunun neticesinde de LG-Samsung esnek ekran rekabetinde Samsung’un bir adım öne geçeceği konuşuluyor.

LG dün Vu 3 modelini lanse etti ve bir ihtimal telefonun esnek ekranlı olacağı konuşuluyordu. Oysa beklentiler bu yönde gelişmedi ve LG Vu 3 esnek ekranlı ilk telefon olmadı. Tabi bu gelişme ikili arasındaki rekabetin daha çetin olacağı anlamına gelir.

Henüz emekleme aşamasında olan esnek ekran üretiminin milyonlar satan üst sınıf telefonlarda kullanılması mümkün görünmüyor, ancak sınırlı sayıda bir üretim neden olmasın.

Teknolojisinin olgunlaşması ile üreticilerin vazgeçilmezleri arasında olması beklenen esnek ekran, diğer ekranlara nazaran daha ince yapıda ve esneme özelliği sayesinde daha dayanıklı bir yapı sergiliyor. Ayrıca esnek ekran daha basit üretim süreçlerinden geçiyor ve inç başına daha fazla piksel yoğunluğu sığdırılıyor. Bu da daha net görüntülemenin bizleri beklediği anlamına gelir. Son olarak esnek ekran teknolojisi pil tüketiminde de oldukça cimri davranıyor.

ilgili>> androidheadlines

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!