Samsung SL-M4530ND yazıcıda kapsam dışı hatası

Andronova

Samsung SL-M4530ND model lazer yazıcıda yaşanan kapsam dışı hatası alıyorum ne yapmalıyım? Yazıcı ağda görülmüyor. Bilgisayarlar algılamıyor çözümü nedir?

Bilgisayar çevre birimlerinden biride yazıcıalardır. Günlük hayatımızda veya iş hayatımızda en çok kullandığımız bilgisayar çevre birimi yazıcıdır. Yazıcı dünyası bir çok markayı bünyesinde barındırmaktadır. Bu markalar farklı teknolojilerde farklı kapasitelerde yazıcılar piyasaya çıkarmaktadır. Evlerde kullandığımız kartuşlu yazıcılardan daha kalabalık gruplara hitap eden lazer yazıcılara kadar bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bugüne kadar bakıldığında yazıcılar genellikle iki grupta toplanmıştır. Bunlar;

  1. Kartuş ile çalışan mürekkep kullanan yazıcılar
  2. Lazer yazıcılar

İlk grupta yer alan yazıcılar genellikle evlerde kullandığımız daha az kapasiteli yazıcılardır. İkinci gurupta yer alanlar ise yeni teknoloji ile donanan ve daha kalabalık gruplara hitap eden yazıcılardır. İkinci bölümde yer alan llazer yazıcılarda dafarklı iisimlendirmelerle yazıcı üretimi yapılmkatadır. Örnek olarak; renkli lazer yazıcı, renkli çok foksiyonlu lazer yazıcı, lazer yazıcı, çok fonksiyonlu lazer yazıcı gibi isimlendirmeler yapılmıştır. Bu ayrımda genellikle renkli ve siyah beyaz olmak üzere vaya barındırdığı fonksiyonlara göre ayrımlar yapılmaktadır. 

Yazıcı sektörü geçmiş gelişimine bakıldığında gelecekte daha farklı yerlerde olacağının sinyalini vermektedir. Şuan bile 3D yazıcıların çıkması bu gelişimin bir sinyalidir.

Samsung yazıcıda kapsam dışı hatası

Samsung SL-M4530ND yazıcım kapsam dışı hatası veriyor

Bu girişimizden sonra Samsung markasının üretmiş olduğu SL-M4530ND model lazer yazıcıda yaşanan kapsam dışı hatasının çözümünü bu haberimizde yayınlayacağız. Samsung firmasının piyasaya sürdüğü bu yazıcı siyah beyaz lazer yazıcı gurubuna girmektedir. Bu hatayı aldığınızda yapmanız gereken aşağıda vermiş olduğumuz adımları doğru bir şekilde takip ederek tarih ve saati ayarlamanızdır. Yazıcınızda varolan kapsam dışı hatası bu ayarlamalar ile düzelecektir.

 Menü / Sistem Kurulumu / Cihaz Kurulumu / Tarih& Zaman.   


Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 09:00

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir