Samsung SM-J100H Benchmarklarda Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

CES yaklaştıkça firmaların yeni telefonları da birer birer ortaya çıkıyor. Samsung’un A ve E serisi telefonları hakkında bilgiler birer birer gelirken, yeni bir telefon benchmark sitesinde ortaya çıktı. Samsung SM-J100H kod adına sahip telefonun özellikleri, GFXBench sitesinde görüntülendi.

Andronova

Model numarası Galaxy J telefonunu hatırlatsa da, telefonun özellikleri farklı olduğunu ortaya koyuyor. 4.8 inç WVGa ( 800 x 480 piksel ) ekrana sahip telefonda, 4 çekirdekli 1.2 gHz Cortex A7 tabanlı Marvell işlemci bulunuyor. 1 GB RAMe sahip telefonda 1080P video kaydı yapabilen 5 MP arka kamera bulunuyor. Telefonun ön kamerasının çözünürlüğü ise bilinmiyor.  Android 4.4.4 KitKat kullanan telefonun boş depolama kapasitesi ise 2.2 GB olarak gözüküyor. Tahmin edecek olursak telefon ya 4 GB dahili hafıza ile gelecek ya da test modelinde şimdilik düşük hafıza kullanılmış.

Samsung SM-J100H

Benchmarkta ortaya çıkan ilginç bir bilgi ise, telefonda barometre sensörünün bulunması. Genellikle üst seviye telefonlarda görmeye alışık olduğumuz bu tür bir sensör, giriş seviye bir telefonda bulunuyorken NFC gibi üst seviye telefonların sahip olduğu sensöre de sahip olmaması telefonun sınıfı konusunda kafa karışıklığı yaratıyor. Ayrıca benchmark sitesinde Marvell işlemcinin frekans hızı 100 mHz daha fazla verilmiş, fakat bunun Samsung tarafından yapılan bir geliştirmeme mi yoksa, sistemin yanlış algılaması sonucu mu olduğu şu an için belirsiz.

Telefonun, Ocak ayında yapılacak CES fuarında tanıtılması olası. Ancak Samsung tarafında bir gecikme yaşanırsa, Mart ayında MWC’de de tanıtılabilir. Samsung’un giriş seviye telefonları için ne düşünüyorsunuz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.