Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu yaşayanların çoğu yanlış yapılandırmadan kaynaklı. K serisi ve Samsung LED televizyonda bağlantı sorunu nasıl çözülür?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Samsung Smart Tv internet bağlantı sorunu,  KU, UE49K6000AU, 65″ RU7090 4K UHD, RU8000 ve N5000, 49″ N5300 5 serisi Samsung televizyonda internet bağlantı olmuyor ise nasıl çözülür genel adımlarla yardımcı olmayı deneyeceğiz.

Smart Tv’lerde sıkça karşılaşılan problemlerden biri de internet bağlantı problemleri. Sizler için Samsung Smart Tv’lerde internet bağlantı sorunu nasıl giderilir araştırdık çözümler haberimizde.

İşlemleri yapmadan bir uyarımız olacak. Yanlış bir bölümden yapacağınız işlemle cihazın sıfırlanması gibi durumlarla karşılaşılmaması için işlemleri harfiyen yapınız. Bunlar yıla göre eskide kalmış olabilir. Modellere gelen güncellemelerle arayüz değişmiş olabilir. Ama mantık aynıdır.

 • Bağlanı yapılan cihazdan engelleme almış olabilir
 • IP ya da DNS sıkıntısı çekebilir
 • Ağın adıyla veya şifresiyle sorun olabilir

Samsung Smart Tv internet bağlantı problemi

Samsung Smart Tv’niz üzerinden kablosuz yada kablolu bağlantınız ile ilgili sorun yaşıyorsanız. Aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

1. Kablolu olarak bağlantı kurmanıza rağmen internet erişimi sağlayamıyorsanız. Öncelikle kablo bağlantınızı başka bir cihaz üzerinden deneyin eğer bağlantınız var ise Smart Tv üzerinden Ağ ayarlarına giderek Statik iP tanımlası yapınız. Daha sonra internet erişimi gelecektir.

2. Kablosuz ağ bağlantınız başarısız oldu hatası alıyorsanız ilk yapmanız gereken Ağ ayarlarına giderek kablosuz yönlendirici üzerinden ağları taratarak tekrardan bağlantı kurabilirsiniz. 

3. Kablosuz yönlendiriciniz eğer ağı görmüyorsa yada bağlantı varken koptuysa ilk olarak kablosuz yönlendiriciyi devre dışı bırakarak tekrardan etkinleştirin. Eğer kablosuz şifre ekranına tekrar yönlendiriliyorsanız, modemin arayüzünden şifrenizi değiştirerek tekrardan erişim yapmayı deneyebilirsiniz. 

4. iP otomatik başarısız oldu hatası alıyorsanız. iP ayarlarınızı otomatik olarak DHCP olarak yapılandırınız. Ağ ayarları>Kablosuz>bağlantı sekmeleri üzerinden işlem yapabilirsiniz. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

5. Ağa bağlanılamıyor hatası alıyorsanız, kablosuz bağlantınızı kesin ve tekrardan bağlantı kurmayı deneyin sonuç aynı ise Kablosuz ağ adınızı değiştirerek tekrardan erişim yapmayı deneyin. 

6. Yerel ağa bağlanıldı fakat internete bağlanılamadı hatası alıyorsanız, kablo bağlantılarınızın yerini değiştirin daha sonra Dns ayarları için Ağ ayarlarına giderek yeni bir Dns tanımlaması yapınız. 8.8.8.8 -8.8.4.4

7. Ağ bağlantısı tamamlandı fakat internet yok ise internetiniz ile ilgili bir sorun olabilir öncelikle modemi kapatıp açın daha sonra sorun devam ederse İnternet Servis Sağlayıcınız ile görüşün. 

Samsung Smart tv internet bağlantı sorunu

Samsung TV internet bağlantı yapmıyor mu?

 • Modem ve TV fişi çıkarılıp takılmalı
 • Modemden kanal ayarının daha üst bir değere çekilmeli
 • Telefon interneti paylaşıma açılarak birde telefonla test edilmeli
 • TV ağ sıfırlaması yapılabilir
 • Her iki tarafta WPS özelliği varsa eşleştirmeye çalışın
 • Wifi şifresinde karakter sorunu olabilir. Parolayı değiştirin
 • Kablosuz adı değiştirmenizi öneriyoruz

Televizyonun yazılımının güncellemesi gerekebilir

Yazılımda çıkan bir sıkıntı bağlantıyı etkileyebilir. Bazen bir güncelleme alır ve sonra hatalar çıkmaya başlar.

 • Fabrika ayarına döndürülüp deneyin
 • Varsa ayarlar sıfırlansın
 • Sıfırdan yazılım atın. Bunun için internet üzerinden sitesinden veya müşteri temsilcisinden alacağınız yazılım dosyasını flash belleğe atıp ilgili ayarlardan işlemi yapabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 01:27

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir