Samsung, Snapdragon 820 İşlemcili Yeni Galaxy S7’yi Test Ediyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefon pazarının liderlerinden Güney Koreli teknoloji devi Samsung, son amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelinden sonra, kısa süre önce yeni Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ modellerini tanıtmıştı.

teknik destek

Şimdi aldığımı yeni bilgiler doğrultusunda Samsung, Snapdragon 820 işlemcisinin yer aldığı yeni amiral gemisi Galaxy S7 modelinin testlerine başladı bile.

Samsung, yeni Galaxy S7 modelinde kendi Exynos işlemcisini kullanmak yerine, Qualcomm‘un yeni süper çipseti Snapdragon 820 SoC kullanmayı tercih edeceğe benziyor. Ancak söylentiler, Galaxy S7 modelinin Exynos M1 ve Snapdragon 820 çipsetli iki farklı modelinin olacağına işaret ediyor.

Samsung, 14nm FinFET teknolojiyle üretilen, 4 tane özel Kryo çekirdeğine sahip ve grafik canavarı Adreno 530 GPU’yu barındıran Snapdragon 820‘nin 3’üncü versiyonu üzerine odaklanmış durumda.

Snapdragon 820’nin bir önceki 810 modeline göre çok daha az enerji tükettiği ve çok daha iyi ısısal yönetim sunduğu belirtilirken, çekirdek hızının ise 3GHz olacağı söyleniyor ki bu muazzam bir rakam.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7‘nin şimdiden fantastik bir cihaz olacağını söylemek mümkün.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!