Samsung sustur ve duraklat hareket sensörü çalışmıyor

Samsung telefon modellerinde kullanılan sustur ve duraklat hareket sensörü çalışmadığı zaman nasıl çözebiliriz? Sensörleri tekrardan nasıl aktif edebiliriz?

teknik destek

Samsung telefon modellerinde yaşanan bir sorunu bu haberimizde çözmeye çalışacağız. Samsung telefon modelleri ülkemizde en çok kullanılan telefon markalarından biridir. Samsung sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyada da en çok satılan telefon markası olduğunu söyleyebiliriz. Samsung bu başarısını akıllı telefon sektöründe atmış olduğu doğru adımlara borçlu olduğunu düşünüyoruz. Sektörün ilk dönemlerinde yaptığı doğru inovasyonlarla mobil sektöründe oluşturmuş olduğu farkındalık ile bu başarıyı elde ettiğini tahmin ediyoruz. 

Geçen yıl içerisinde bu çalışmalarının karşılığını alna firma 350 milyon gibi dev bir satış rakamına ulaşmıştır. Bu rakam ile en yakın rakibine 100 milyonluk gibi bir fark atarak geçen yıl satış listesini lider tamamlamıştır. En yakın rakibi yine ülkemizde en çok tutulan markalardan biri olan Apple firmasının ürettiği iPhone modelidir. 

Telefonda sustur duraklat hareket sensörü çalışmıyor

Samsung firmasının bütün modellerinde neredeyse olan bir özellikten bahsedeceğiz. Samsung telefon modelinizde müzik dinlerken kullandığınız  sustur ve duraklat hareket sensörü çalışmadığında bu sorunu nasıl çözebileceğinizi bu makalemizde yayınlayacağız. 

Samsung telefon modelinizde sustur ve duraklat hareket sensörü çalışmıyorsa bunun sebebi cihazınızdan kaynaklanmamaktadır. Samsung cihazınızda herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Sorununuz teknik değil yazılımsaldır.

Samsung telefon modellerinde sustur/duraklat hareket sensörü fonksiyonunun çalışmamasının sebebi firma tarafından geliştirilen uygulamaları kullanmadığınızda dolayıdır. Sustur/Duraklat hareket sensörü fonksiyonununda kullanmış olduğunuz müzik oynatıcınızı değiştirdiğinizde bu sorunu çözmüş olacaksınız. Android işletim sisteminin geliştiricisi olan Google firmasının bazı uygulamaları varsayılan olarak sisteme yüklü gelmektedir. bu uygulamalardan biride “Play music” uygulamasıdır. Müziklerinizi “Play music” uygulaması ile dinlediğinizde sustur duraklat hareket sensörü çalışmamaktadır. 

Bu sorunu çözebilmeniz için Samsung tarafından geliştirilen ” Müzik Oynatıcısı ” uygulamasını kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki ekranda Samsung tarafından geliştirilen müzik uygulamasını görebilirsiniz.

Samsung sustur ve duraklat hareket sensörü çalışmıyor

Bu adımın dışında cihazınıza ya hard reset attınız ya da yazılımı yeniden yükleyiniz.


Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 17:04

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir