Samsung Suya, Toza ve Darbelere Karşı Dayanıklı Galaxy S4 Üzerinde Çalışıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Şubat ayında sammobile’ın ortaya çıkardığı bilgiler doğrultusunda Samsung’un Proje  J kapsamında 3 yeni telefon üzerinde çalıştığı görülmüştü. Projede adı geçen telefonların ilki GT-I9500 kod numaralı Altius olmuştu. Söz konusu kod numarasından telefonun Galaxy S4 olduğu rahatlıkla anlaşılıyor. Bir diğer telefon ise Serrano kod adıyla Galaxy S4 Mini olmuştu. Telefona ait görseller ve teknik detaylar netleşirken; Samsung, Galaxy S4 Mini’yi ağustos döneminde duyurmayı planlıyor.

teknik destek

Proje kapsamında ismi geçen bir diğer telefon ise Fortius kod adlı telefon olmuştu.  Cihaz daha çok zorlu fiziksel şartlarda görev yapan kullanıcıları hedef almak için planlanmıştı. Zira telefon için hazırlanan aksesuarlara bakıldığı zaman kol bandı, çanta ve dağ bisiklet aparatı bunu en iyi şekilde gösteriyordu.

Görünüşe bakılırsa Fortuis kod adlı telefon Galaxy S4’ün su geçirmez versiyonu olacak. Galaxy S4’ün Dubai lansmanında konuşan Samsung bölge başkanlarından Youbg Soo Kim , Samsung’un Galaxy S4’ün suya ve darbelere karşı dayanıklı bir versiyonu üzerinde çalıştığını doğruladı. Üstelik telefonun önümüzdeki haftalarda raflardaki yerini alacağı açıklandı.

Suya, toza ve darbelere karşı ürettiği Xcover serisi ile pazarda tutunmaya çalışan Samsung, beklediği satış rakamlarını elde edemedi. Galaxy S4’ün dünya genelinde yakaladığı popülerlik dikkate alındığında Samsung, beklediğinin de üzerinde ciddi satışlar elde edebilir. Üst sınıf telefonlarda su geçirmez bir yapı arayanlar için dayanıklı Galaxy S4 iyi bir alternatif oluşturacaktır.

kaynak: androidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın