Samsung' tan ikinci çeyrekte rekor kar

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Samsung ikinci çeyrekte rekor kar elde etti. Note 7' nin geri çağrılması nedeniyle oluşan zarar Galaxy S8 ile kapatıldı. 2017 Yılının 2. çeyreğinde büyük bir karla bekleneni aştı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Samsung şirketi beklenenin aksine yükselişte olduğunu 12,6 milyar dolar kar açıklamasıyla kanıtlamış oldu. Geçtiğimiz günlerde mobil kısmı ile sıkıntılar yaşamasına rağmen 2017 yılının ikinci çeyreğini de rekor kar açıklamasında en büyük etken Galaxy S8 ve S8+ modelleri oldu.

Note 7 modelini geri çağırmasına sebep olan ve daha düşük bir kar açıklanacağı sanılan Samsung, beklenenin aksine tırmanışa 2013 yılında açıkladığı karın ardından rekor kar ile devam etti. 2017 yılının ilk çeyreğinde açıklanan rakam azımsanmayacak derecede fazla olmasına rağmen ikinci çeyrekte açıklanan kar rakamı rekor seviyededir.

Samsung' tan ikinci çeyrekte rekor kar

Samsung’ un 3. çeyrekteki karı şimdiden merak uyandırdı!

Yükselişin ilerleyen dönemlerde de devamlılığını sağlayacak yeni modeli Note 8’de kar elde etmeleri açısından umut vadeden bir görüntü sunmaktadır. Rekabetin ve kazancın çok fazla olduğu Android telefon, tablet, laptop gibi teknoloji ürünleri konusunda yeterli alt yapıya, bilgi ve donanıma sahip olmasının yanında kendini ispat etmiş kaliteli ürünleriyle de geniş pazarlara hitap etmeye devam etmektedir.

İlerleyen günlerde çıkaracağı teknolojik ürünleri heyecanla beklemenin yanı sıra açıklayacağı kar rakamları da takiptekilerin heyecanını artırmaktadır. Son zamanlarda yeni bir telefon, cihaz, ya da teknolojik cihazlardan herhangi birisini almayı planlıyorsanız Samsung marka ürünleri de muhakkak incelemeli diğer ürünlerle karşılaştırmasını yapmalısınız. İlerleyen günlerde nasıl bir kar açıklaması yapılır bilinmez ama kullanıcılarını şaşırtmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Samsung satış karı

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir